Diyanet açıklaması solakları kızdırdı: “Sol elle şeytanlar yemek yer”

Diyanet İşleri Başkanlığı, sosyal medya üzerinden tepkilere sebep olan yeni bir açıklamaya imza attı. Diyanet sorulan bir soruya sitesi üzerinden “Sol elle şeytanlar yemek yer” dedi. Bunun üzerine sosyal medya üzerinde tepkiler çığ gibi büyümeye başladı.


Diyanet açıklaması solakları kızdırdı: “Sol elle şeytanlar yemek yer”

Din İşleri Yüksek Kurulu’nun, “Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?” sorusuna verdiği cevap, Diyanet’in internet sitesinde yer alıyor. Diyabet bu soruya şu yanıtı verdi:

“ANNE VE BABALARIN ÖĞRETMELERİ GEREKİR”

“Yeme-içmeyle alakalı genel ilkeleri tespit eden Hz. Peygamber (s.a.s.), sol elle yeme-içmeyi hoş karşılamamıştır. Nitekim o, bu konu üstünde önemle durmuş; şeytanların sol elle yiyip içtiklerini haber vererek ümmetini uyarmış ve çocuklara sağ elle yemek yemeyi öğretmiştir.

Hz. Peygamber’in sağ elle yeme ve içme konusundaki tavsiye ve irşadlarına uymak her müslümanın vazifesidir. Bu sebeple anne ve babaların çocuklarına öbür yemek adabıyla beraber sağ elle yeme ve içmeyi de öğretmeleri lazım. Fizikî bir engel nedeniyle sağ eliyle yiyemeyen kimselerin sol elle yeme içmesinde ise bir sakınca yoktur.”

ÜNLÜ SOLAKLAR

Sözcü’de yer verilen habere göre, Türkiye’deki meşhur solaklar arasında, sanatçılar Arif Sağ, Gürse Birsel, Kaan Tangöze, Ezgi Mola, Nejat İşler, Derya Baykal, beyin cerrahı Prof. Gazi Yaşargil, futbolcu ve teknik direktör Sergen Yalçın da bulunuyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz