Diyanet-Sen, Adnan Oktar’dan şikayetçi oldu! “İslam ahlakına aykırı”

Adnan Oktar ve Diyanet arasındaki gerilim tırmanmaya devam ediyor. Diyanet-Sen Balıkesir Şubesi Oktar hakkında “İslam ahlakıyla bağdaşmıyor” diyerek suç duyurusunda bulundu.


Diyanet-Sen, Adnan Oktar’dan şikayetçi oldu! “İslam ahlakına aykırı”

Diyanet-Sen Balıkesir Şubesi, Adnan Oktar ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa ve sendika mensupları, Adnan Oktar ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu sonrası adliye önünde basın açıklaması yapan Gerboğa, Oktar’ın yaptığı programlarla, İslam ahlaklı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısında çıktığını belirtti. Gerboğa, “Adnan Oktar ve A9 kanalına duyarlı Müslüman ailelerden tepkiler her geçen gün çığ gibi artmaktadır. İslam’ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken, İslam dininin, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir vaziyet değildir” şeklinde konuştu.

“MANEVİ DEĞERLERİ AŞAĞILIYOR”

Adnan Oktar’ın Müslümanların gözünün içine baka baka milli ve manevi değerleri aşağıladığını belirten Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa, “Adnan Oktar Diyanet’in gelirlerine gelince aklına İslam gelmekte, ama kendisi eleştirildiğinde özgür bir devlette kendine saygı duyulması gerektiğini vurgulamaktadır. Soruyoruz Adnan Oktar’a, senin nahoş görüntülerin özgürlükle meşru oluyor da, devletin Anayasası ve ekonomik yapısı üstüne kurulu olan bir devlet anlayışında Diyanet hangi mantıkla bütçeden istisna olabilsin? Yahut bu vaziyet tek Diyanet’in problemi mu ki burada Diyanet suçlanıyor” şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen Genel Merkezi olarak 81 ilde eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulunduklarını belirten Gerboğa, “Hakimlerimizden ve savcılarımızdan talebimiz odur ki, İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diyerek servis eden bu şer unsurlarının İsrail ve Fetö hayranlığı dahil arkalarında olan kuvvetler ve ekonomik beslenme kaynakları araştırılsın. Hak ettikleri ceza kendilerine verilsin” dedi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir

8 Şubat A101 aktüel listesi açıklandı! Müşteriler şokta

Müşterilerinin yayınlanmasını dört gözle beklediği aktüel kataloğu nihayet açıklandı. 8 Şubat tarihinden itibaren A101 marketlerde satışa çıkacak olan ürünler müşterileri fiyatlarıyla şoka uğratıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz