Diyarbakır’da birçok bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır’ın Lice ve Kulp ilçelerinde 17 köy ve 52 mezra olmakla beraber toplam 69 yerleşim yerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.


Diyarbakır’da birçok bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada sokağa çıkma yasağının 09 Ocak 2018 Salı günü saat 08.00’da başladığı ilan edildiği söylendi. Açıklamada, “İlimiz Lice ve Kulp ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ üyelerini ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ üyeleri tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek amacıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Yasasının alakalı maddeleri gereğince, Lice ilçesine bağlı olan; Yalımlı, Akçabudak, Ulucak, Kılıçlı, Yorulmaz, Güldiken, Baharlar, Üçdamlar, Yaprakköy, Yünlüce köyleri ile Keşkuvari, Çiftlik, Leyhosor, Mahmutlu, Tahtakülek, Ballıca, Mahmudan, Yeniyazı, Hij, Gözeli, Dergan, Alıçlıyayla, Buban, Kaynaktaşı, Dokuzkat, Aliyan, Abdurrahmanağa, Aşağıhodik, Konuklu, Perpank, Yeşilburç, Kilimli, Gelberi, Bilgin, Hegogözer, Koçmarin, Mehmedil, Sağlık, Gönen, Hamzabey, Sıkas, Guçik, Eskiköy, Semezi, Yaka, Karaç, Kayadibi, Baverda ve Kumumirza mezraları, Kulp ilçesine bağlı olan; Ağıllı, Akdoruk, Ağaçlı, Aşağıelmalı, Çağlayan, Kaynakköy, Karpuzlu köyleri ile Ağıllı, Derecik, Harabe, Güldiken, Dirlik, Kefan, Yukarıelmalı, Deveboynu, Astal, Işıklar, Gümüşsuyu, Soğanlı ve Çotuk mezralarında 09 Ocak 2018 Salı günü saat 08.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır” denildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Operasyondaki askerleri vatandaş dolma ile besliyor!

Operasyondaki askerleri vatandaş dolma ile besliyor!

Zeytin Dalı Harekâtı'nı gerçekleştiren Mehmetçiğe yaprak dolmasından bala, kavurmadan mesir macununa kadar birçok çeşit yemek gönderiliyor. Hatay Valiliği gelen kolilerle alakalı bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin şuan ki imkânları ile Mehmetçiklerin bütün ihtiyaçlarını karşıladığı açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz