Diyetisyen Şeyda Coşkun’un başı diploma yüzünden dertte

Diploması bulunmayan Şeyda Coşkun hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma açıldı.


Diyetisyen Şeyda Coşkun’un başı diploma yüzünden dertte

Ünlü adlara diyet programları uygulayan fakat Sağlık Bakanlığı’nın tespit ettiği kriterlere uygun diploması olmadığı için diyetisyenler tarafından sıklıkla eleştirilen Şeyda Coşkun ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma açıldı.

BAKANLIĞA ŞİKAYET ETMİŞLER

Soruşturma kapsamında Şeyda Coşkun’un, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’ne şikâyet edildiği, yapılan araştırma neticesinde izinsiz ve yetkisiz sağlık hizmeti verdiği ileri sürüldü. Soruşturma sonunda Şeyda Coşkun ile ilgili, “Sağlık Hizmetleri Kanunu’na muhalefet” suçundan dava açıldı.

YETKİ BELGESİ ORTAYA KOYAMADI

Coşkun, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü diplomasından başka sağlık hizmeti vermeye yönelik bir yetki belgesi ortaya koyamadı.

AYLIK KAZANCI 200 BİN LİRA

Kendisini hayat koçu olarak tanıtan Şeyda Coşkun, Gülben Ergen, Hacı Sabancı, Derya Baykal, Gülşen, Derya Şensoy, Hadise, Büşra Pekin gibi adlarla çalıştı. Kişi başı 3 bin dolar ücret talep eden Coşkun’un aylık kazancının 200 bin lirayı bulduğu ileri sürülüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir

115 hamile çocuk skandalıyla ilgili soruşturma başladı

Küçükçekmece'deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde '115 hamile çocuk' skandalıyla alakalı yürütülen soruşturmada 15 yaşın altında olan çocukların ifadesi bugün alınmaya başlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz