Doğu Anadolu’da kar yağışına teslim oldu!

Doğu Anadolu Bölgesi tekrardan kar yağışının etkisi altına girdi. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 6 dereceyle Erzurum’da ölçüldü.


Doğu Anadolu’da kar yağışına teslim oldu!

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Erzincan ve Erzurum çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Iğdır’da 2, Erzincan’da 2, Erzurum’da 6, Ardahan’da 5, Kars’ta 5 ve Ağrı’da 4 derece ölçüldü. Kar kalınlıkları Kars’ta 10, Ardahan’da 17, Ağrı’da 18, Erzurum’da 24, kayak merkezlerinden Cıbıltepe’de 63 ve Palandöken’de 55 santimetreye ulaştı.

Erzurum Palandöken Belediyesi, görevli 100 personelle ulaşıma kapanan yolların da bulunduğu mahallede karla mücadele çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

ERZURUM VE ERZİNCAN İÇİN KAR UYARISI

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, Erzurum ve Erzincan için güçlü kar yağışı uyarısı yaptı.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan meteorolojik uyarıda Erzincan ve Erzurum genelinde sabah saat 06.00 ile akşam 21.00 arasında güçlü kar yağışı beklendiği söylendi. Açıklamada, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, tipi, buzlanma ve don olayı gibi oluşması muhtemel riskler ile alakalı dikkatli olunması istendi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
İstanbul’a kar ne zaman yağacak? 23 Ocak hava raporu

İstanbul’a kar ne zaman yağacak? 23 Ocak hava raporu

Meteoroloji tarafından yapılan bilgilendirmeye göre İstanbul'da sabah ve öğle saatlerinde hafif yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde hafif kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığının Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz'de hissedilir derecede olmakla beraber, iç ve batı kesimlerde azalacağı düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz