Doktorun hastasını kurtarma çabası alkışlanacak cinsten

Bursa’da kalbinin altından bıçak yarası alarak hastaneye götürülen kişiyi, Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye ulaşana kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaparak hayatta tuttu. Doktorun bir hayat için verdiği bu mücadele çevredekiler tarafından takdir topladı.


Doktorun hastasını kurtarma çabası alkışlanacak cinsten

Bursa’da Salı günü kalbinin altından aldığı bıçak darbeleri ile yaralanan 32 yaşındaki kişi, 112 Acil Servis ekipleri tarafından Bursa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan kişi, ameliyathaneye alınması için harekete geçtiğinde ise kalbin durma noktasına geldi. Ameliyathaneye götürülen kişinin bulunduğu sedyenin üstüne çıkan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice, yolculuk sırasında kalp masajı yaparak kişiyi hayatta tutmaya çalıştı. Bu anlar ise güvenlik kameralarına an be an yansıdı.

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice, hastanın hayati tehlikeyi atlattığını söyleyerek, “Hasta acil servise 10.20’de geldi. Bize geldiğinde genel vaziyeti kötüydü. Hastanın kalbinin alt tarafında 2 tane bıçak yarası vardı. Hastada vaziyet kötü olmasından dolayı ilk tedavisini yaptıktan sonra alakalı hekimlerimizi aradık. Hastamızı ameliyathaneye çıkartılması gerekiyordu. Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum. Çünkü hastanın beynini ve vital organlarının sürmesini istiyorduk. Kalp masajını da en hızlı o biçimde olacağını düşünerek sedyeye çıktım. 3-4 dakikada ameliyathaneye vardık. Eğer çıkmamış olsaydım. Belki hastayı gene kaybetmezdik ama efektif olarak kalp masajını en uygun şeklini yapmış olduk” şeklinde konuştu.

Bursa Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tarık Kuzhan ise başta Doktor Yenice olmak üzere, bütün ekibine çok teşekkür etti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz