24 Ağustos 2017 Perşembe

Dolar ne kadar Oldu? Döviz Fiyatları! (10 Ağustos, Perşembe)

ABD ve Kuzey Kore arasında yaşanan gerilimin küresel piyasalarda hissedilmesi bekleniyor. Ayrıca yatırımcılar ABD'den gelecek olan ÜFE verisini takip ederken dolar güne 3,5420 seviyelerinden başladı avro ise 4,1570 olarak bildirildi.


Kapalıçarşı’da 3,5400 liradan alınan dolar 3,5420 liradan satılıyor. 4,1550 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 4,1570 lira olarak belirlendi. Dünkü kapanışın ardından doların satış fiyatı 3,5420 lira, avronun satış fiyatı ise 4,1510 lira olmuştu.

Dolar dün yen karşısında 109.560’a kadar gerileyerek sekiz haftanın en düşük rakamını gördükten sonra bugün yüzde 0.1 artışla 110.16’da seyrediyor. Euro yüzde 0.1 düşüşle 1.1744 dolarda bulunurken doların başlıca altı para biriminden oluşan sepet karşısında seyrini izleyen endeks yüzde 0.1 artışla 93.620’de bulunuyor.

Piyasalar günün ilerleyen saatlerinde açıklanacak ABD ÜFE verisine kitlenmiş durumda. Yatırımcılar ABD enflasyon trendini ve verinin Fed’in para politikası üzerinde yaratabileceği olası etkiler için ipuçlarını değerlendirecek.

İsviçre frankı dolar karşısında hafif gerilese de, yatırımcıların ABD ve Kuzey Kore arasında artan gerilimden dolayı güvenli liman varlıklarına yönelmeleriyle dünkü yüksek kazanımlarını hala koruyor. İsviçre frankı dolar karşısında, dün yaklaşık yüzde 1.1 artıktan sonra bugün yüzde 0.1 düşüşle 0.9645’de bulunuyor. İsviçre frankı dün euro karşısında yüzde 1’den fazla yükselerek İsviçre Merkez Bankasının Ocak 2015’de frank üzerindeki sınırlamayı kaldırmasından bu yana en büyük günlük yükselişlerinden birini yaşadı.

İsviçre frankı euro karşısında dün düşüş sergiledikten sonra 1.1331’de bulunuyor. Yen dolar karşısında dün yaklaşık sekiz haftanın zirvesine yükseldikten sonra bugün hafif geri çekildi. İsviçre ve Japonya yüksek cari fazlaya sahip oldukları için, jeopolitik gerilim yaşandığı zamanlarda yen ve franka olan talep de artıyor.

İlginizi Çekebilir

Fındık üreticileri fiyatların açıklanmasını bekliyor

Fındık fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, fındık üretim maliyetinin her geçen gün arttığını ve fındığın üretim maliyetinin 10 TL'yi bulduğunu bildirdi. Akarsu, bu maliyetler karşısında fındık fiyatının bu sene 13 TL civarında olması gerektiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz