Donald Trump BM Genel Kurulu’ndan Dünyaya Seslendi

ABD, başkanı BM Genel Kurulu’na katılarak tüm dünyaya seslendi. Trump DEAŞ terör örgütü ve Kuzey Kore ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Donald Trump BM Genel Kurulu’ndan Dünyaya Seslendi

Dünyanın bir numaralı süpergücü konumunda olan ve tüm dünyaya meydan okuyabilecek ekonomik ve savaş gücüne sahip olan Amerika, bugün yapılan açıklamalar ile dünyada bazı kuralları değiştirmenin zamanı geldiğini hatırlattı. Türkiye, Ürdün ve Lübnan’a mültecileri kabul ettiği için teşekkür eden Trump, mültecilerin hem göç alan ülke, hem veren ülke açısından büyük sorunlara neden olduğunu bununla ilgili yeni önlemler almaları gerektiğini açıkladı. BM Genel Sekreter’ine teşekkür ederek, BM’nin değişiklik yapması ve bazı konularda yenilikler getirmesi için çalışmaların başlayacağının haberini de veren ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore ve diğer bazı dünyayı tehdit eden ülkelere karşı BM tarafından Çin ve Rusya’nın desteği ile atılan adımlar için teşekkür ettiğini açıkladı.

BAŞKAN KONUŞTU, DÜNYA EKRAN BAŞINA KİLİTLENDİ

ABD Başkanı Donald Trump’ın konuşması tüm dünyanın dört bir yanından izlendi. Başkan Trump’ın konuşmaları canlı yayın olarak yayınlanırken, İran konusunda ABD’nin adım atacak olduğunu ve teröre destek vermemesi, halkının hakları konusunda İran’ın daha titiz olması gerektiğini belirtti. ABD başkanı tüm dünya küresel güvenlik ile ilgili mesajlar verdirmeyi sürdürürken ilk önceliğin her zaman ABD olacağını söyledi.

KUZEY KORE VE DEAŞ UYARILDI

Trump’ın güvenlik ağırlıklı yaptığı konuşmasında DEAŞ ve Kuzey Kore konusunda yaptığı açıklamalar ilgi çekti. Trump, net bir dille terörün her zaman karşısında duracaklarını ve Kuzey Kore’nin olumsuz tutumunu biran önce düzeltmesi gerektiğini vurguladı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Trump, Filistin’i parayla tehdit etti!

Trump, Filistin’i parayla tehdit etti!

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail'le barış görüşmelerine devam etmez ise Filistin'e para yardımı yapmayacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz