Donald Trump çok sert kouştu

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump adalet bakanı Jeff Sessions’un Rusya soruşturmasından kendini çekmesini sert bir dille eleştirerek ‘Çekileceği en başında söyleseydi ben başkasını bakan seçerdim’ dedi. Trump kendisine haksızlık yapıldığını belirterek üzüldüğünü kaydetti.


Donald Trump çok sert kouştu

Sessions’a kızgınım

Amerika’nın olaylı başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada Rusya’nın seçimlere müdahale ettiği yönündeki iddialar ve adalet bakanının çıkar çatışmasını gerekçe göstererek soruşturmadan çekilmesi üzerine açtı ağzını yumdu gözünü. Adalet bakanı Jeff Sessions’un çekilmesinin oldukça mantıksız olduğunu savunan Trump çekileceğini haber verseydi başka birini bakan olarak seçeceğini söyledi. Kendisini bu konuda yüz üstü bıraktığı için Sessions’a kızgın olduğunu ifade etti.

Eski direktör Mueller görevlendirildi

Bakan seçerken daha dikkatli davranacağın söyleyen Trump duygusal davranmayacağını ve mantıklı hareket ederek kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını kaydetti. Bakan çekildiği için soruşturmaya eski FBI direktörlerinden Mueller’in atandığını hatırlatan Trump soruşturmanın kapsamı Mueller’in ailesine uzanırsa ise sorun çıkacağını kaydetti. Trup’ın sert bakışları ve mimikleri ise toplantıya damga vurdu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz