Dün yükselen dolar bugün durgunluğunu koruyor!

Dolarda dün öğleden sonra biranda yükselişe geçmişti. Bu sabahtan sonra ise dolar sakinliğini koruyor. Dolar kuru, ilk işlemlerin sonrasında 3,79 lira seviyesinde dengelendi.


Dün yükselen dolar bugün durgunluğunu koruyor!

Doların küresel değer kaybı trendinin yavaşlaması ve ABD faizlerindeki yükselişle Türk Lirası dün benzer para birimleri genelindeki harekete paralel dolar karşısında değer kaybetti. Güne 3.75 civarında başlayan dolar kuru gün sonunda ise 3.80 TL sınırına kadar yükseldi. Bugüne bakıldığında ise sakin bir başlangıç izleniyor. Sabah ilk işlemlerin ardından dolar kuru 3.79 TL seviyesinde bulunurken, euro ise 4.6940 TL’de.

BORSA DÜN REKOR KIRDI

Borsa sabah saatlerinde rekorla başladığı haftanın ilk iş gününü yüzde 0,12’lik yükselişle kapanış rekorunu tazeleyerek tamamladı.

Borsa İstanbul 100 (BIST) endeksi 143 puanlık artışla kapanış rekorunu 120 bin 845’e taşırken, toplam işlem hacmi 7 milyar lira oldu. Kapanışta bankacılık endeksi yüzde 0,51 değer kaybetti, holding endeksi ise yüzde 0,09 arttı.

ENFLASYON RAPORU AÇIKLANIYOR

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yılın ilk enflasyon raporunu bugün açıklıyor. TCMB Başkanı Murat Çetinkaya, saat 10:30’da enflasyon raporunun detaylarını yapacağı sunumla paylaşacak.

Enflasyon raporu kadar, Başkan Çetinkaya’nın ekonomistlerin ve basın mensuplarının sorularına vereceği yanıtlar ve para politikasına ilişkin piyasaya vereceği mesajlar da önemli olacak.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz