Dünya Türkiye’ye Savunma Sanayisi Alanında Ambargo Uyguluyor

Türkiye’nin yapmış olduğu yorumlar ABD ve Almanya gibi ülkelerin hoşuna gitmediğinden Türkiye’ye savunma ve silah sanayisi alanında ambargo uygulanıyor.


Dünya Türkiye’ye Savunma Sanayisi Alanında Ambargo Uyguluyor

ABD ve Almanya son zamanlarda Türkiye’nin sert tavrından hemen sonra ambargo uygulamaya başladı. Başta Washington ve Berlin yönetimi olmak üzere dünyanın Türkiye’ye karşı ambargoların dozunu daha fazla arttırmayı planladığı Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin açıklamaları ile ortaya çıktı. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, açıklamalarında Türkiye’ye karşı ABD ve Berlin yönetimi tarafından silah ve savunma sanayisi alanında yedek parça, yeni ekipman ve silah satışını yapmadığı, parası peşin ödenmesine rağmen yedek parça ve diğer savunma ürünlerinin geciktirilerek teslim edildiğini açıkladı. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, terör örgütlerine bonkör davranan bu ülkeleri Türkiye’ye parasını verdiği halde bonkör davranmamak ile suçladı.

YERLİ ÜRETİM GELİŞTİ

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Türkiye’nin kendi imkanları ile silah ve savunma konusunda bu tür ambargoların getirdiği gereklilik dolayısı ile kendisini geliştirdiğini, bu sayede yerli üretime daha fazla destek ve daha fazla ilgi gösterildiğini söyledi.

OLUMSUZ KONUŞMALAR DAHA FAZLA ETKİLİYOR

Dünyanın birçok ülkesi ile zaman zaman sorunlar yaşayan Türkiye, yapılan olumsuz açıklamaların ardından daha fazla sorun yaşarken, olumsuz açıklamalardan geri adım atılmamasından dolayı ambargolar konusunda daha büyük sorunları bekliyor. Ancak uygulanan ambargolar Türkiye’nin son zamanlarda silah ve savunma sanayisinde yapmış olduğu gelişmeler sebebiyle çok etkili olmuyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu İran’dan da geçecek

Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu İran’dan da geçecek

Hükümet, Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu hattını yapıp İran'a bağlayarak hattı güneye Hürmüz Boğazı'na kadar uzatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz