Dikkat! Corona'dan daha tehlikeli bir virüs kapıda!

Gizemli virüs, Çin ve Hindistan'ın ardından Danimarka ve Hollanda'yı da etkisi altına alarak Avrupa'da endişe yaratmaya devam ediyor.

Dikkat! Corona'dan daha tehlikeli bir virüs kapıda!

Çin ve Hindistan'ı etkisi altına alan gizemli bir virüs, şimdi de Avrupa'da korku yaratıyor. Danimarka ve Hollanda'da tıbbi yetkililer, virüsün ülkelerine ulaştığını doğrulayarak, yerel halkta boğaz ağrısı, tükenmişlik ve uzun süreli öksürük gibi belirtilerle karşılaşıldığını bildirdi. Yeni hastalık, dünya genelinde yeni bir salgın endişesiyle birlikte, Çin'deki kaotik durumu daha da büyüttü.

Gelişen hastalık, özellikle Hindistan'da, benzer bir Pnömoni virüsü nedeniyle alarm durumuna geçildiğini gösteriyor. Çin'de haftalardır süren kaosun yanı sıra, dünya, muhtemel yeni bir salgının izlerini taşıdığı korkusuyla yüksek bir alarma geçiyor. Çin'deki hastaneler, solunum hastalıklarındaki büyük artış nedeniyle dolup taşarken, Hindistan gibi diğer ülkeler de 2019'daki koronavirüs salgını sonrasında kendilerini başka bir virüs salgınına karşı hazırlama çabası içerisine girdi.

Bir süredir korkulan senaryo gerçekleşti. Çin ve Hindistan'dan sonra virüs, Danimarka ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerine de yayıldı. İki ülkedeki tıbbi yetkililer, virüsün buralarda da hızla yayıldığını doğruladı. Hollanda'da 5 ile 14 yaş arasındaki çocukları etkileyen vakaların hızla arttığını belirtti. Bu hastalıkta normalde kış aylarında görülen grip benzeri hastalıkların iki katından fazlasını oluşturan 100.000'de 130 vaka sayısıyla endişe yaratıyor. Bahsedilen hastalık şu anda Çin zatürresi olarak adlandırılıyor. Türkiye'ye yayılma ihtimali ise olası..

Dikkat! Corona'dan daha tehlikeli bir virüs kapıda!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?