Gazze'deki El Şifa hastanesi iki hafta süren İsrail baskını sonrasında harabeye döndü

Gazze'deki El-Şifa hastanesi iki hafta süren İsrail baskını sonrasında harabeye döndü. Yanık binadan ve civarından çok sayıda ceset ortaya çıktı!

Gazze'deki El Şifa hastanesi iki hafta süren İsrail baskını sonrasında harabeye döndü

İsrail ordusu, 2 haftalık saldırıların ardından harabeye dönen, tıbbi kompleksin çoğunun tamamen yok olduğu Gazze'deki El Şifa hastanesinden çekildi. Gazze'nin Hamas yönetimindeki sağlık bakanlığı düzinelerce cesedin bulunduğunu ve yerel halkın yakın bölgelerin yerle bir edildiğini bildirdi.

İSRAİL, EL ŞİFA HASTANESİNİ YERLE BİR ETTİ! YÜZLERCE CESET ORTAYA ÇIKTI!

İsrail Savunma Kuvvetleri ise hastanenin her yerinde silah ve istihbarat kaynağı bulduklarını, bölgedeki 200 kişinin öldürüldüğünü ve yüzlercesinin gözaltına alındığını duyurdu!

İsrail Savunma Kuvvetleri, Hamas'ın orada yeniden toplanması nedeniyle El Şifa'ya baskın düzenlediklerini açıkladı.

İki hafta süren operasyonda yoğun çatışmalara ve İsrail'in yakındaki binalara ve çevredeki hava saldırılarına sahne oldu.

İsrail'in geri çekilmesinin ardından yayınlanan görüntülerde, duvar parçaları eksik halde kömürleşmiş ana binaların yakınında yürüyen ve battaniyelere sarılı cesetleri taşıyan Filistinliler görülüyordu.

Sağlık bakanlığı, şu anda "tamamen hizmet dışı" olan tıbbi kompleksin içinde ve çevresinde bazıları çürümüş düzinelerce cesedin bulunduğunu söyledi.

Gazze'nin Hamas yönetimindeki sivil acil servis sözcüsü, İsrail güçlerinin kompleksin zeminini kazmak ve gömülü cesetleri mezardan çıkarmak için buldozerler kullandığını bildirdi.

Gazze'deki El Şifa hastanesi iki hafta süren İsrail baskını sonrasında harabeye döndü