İsrail planlarına devam ediyor!

Bir süredir devam eden İsrail & Gazze çatışmasında bazı gelişmeler meydana geliyor. Bunlar arasında İsrail'in son planı da yer alıyor.

İsrail planlarına devam ediyor!

İsrail'in Gazze'deki yeni stratejisinin odak noktası, şiddetli saldırıları sonlandırdıktan sonra baskınlar düzenlemek ve Gazze Şeridi'nde benzer bir yapıyı kurmak istediği ifade edildi. İsrail ordusu, Gazze'de 7 Ekim'den bu yana devam eden yoğun saldırıları tamamladıktan sonra, gelecek aylara yönelik planlarını değerlendiriyor.

KAN televizyonu tarafından aktarılan habere göre, İsrail ordusu, Gazze'de belirli aralıklarla baskınlar ve saldırılar düzenleyerek bir tümen veya ek tugay bünyesinde bu operasyonları yönetmeyi amaçlıyor. Önerilen planlar arasında İsrail Ordusu Güney Komutanlığı yerine Gazze Şeridi topraklarının sorumluluğunu üstlenecek yeni bir ek kuvvetin veya genişletilmiş bir tugayın kurulması da bulunuyor.

Gazze'deki operasyonların Batı Şeria'daki baskınlarla benzerlik göstereceği ve nokta atışı operasyonlar olarak gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Henüz konuyla ilgili nihai bir karar verilmediği ve tartışmaların devam ettiği belirtiliyor. İsrail'in Batı Şeria'da sık sık düzenlediği baskınlar, bu operasyonlarda çok sayıda Filistinli sivilin ölümüne ve şehir altyapısına ciddi zarar verilmesine neden olmuştur. Batı Şeria'da 7 Ekim'den bu yana gerçekleşen İsrail güçlerinin baskınlarında 275 Filistinli öldü.

İsrail planlarına devam ediyor!