İsrail'in Lübnan'a düzenlediği hava saldırısında 5 kişi öldü

Son dakika… İsrail'in Lübnan'ın güneyindeki hava saldırısında 5 kişi hayatını kaybetti…

İsrail'in Lübnan'a düzenlediği hava saldırısında 5 kişi öldü

Ülkenin resmi Ulusal Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre, Cumartesi günü İsrail'in Lübnan'ın güneyindeki bir eve düzenlediği saldırıda aynı aileden dört kişi olmak üzere en az beş kişi öldü ve dokuz kişi yaralandı.

Lübnan'ın İran destekli Hizbullah hareketi ve İsrail, İsrail ile Hizbullah'ın müttefiki Gazze militan grubu Hamas arasında Ekim ayında patlak veren savaştan bu yana neredeyse her gün ölümcül sınır ötesi ateş alışverişinde bulunuyor.

Lübnan'a hava saldırısı: 5 ölü, 9 yaralı

NNA, "Khirbet Selm bölgesindeki bir eve düzenlenen saldırıda dört kişilik bir aile öldü" dedi ve iki çocuğuyla birlikte bir çift ve bir kişi daha annenin de hamile olduğunu söyledi.

Grevde evin yıkıldığı ve yakınlarda yaşayan en az dokuz kişinin yaralandığı belirtildi.

İsrail-Hamas savaşının Ekim ayında başlamasından bu yana Lübnan'da çoğunluğu Hizbullah savaşçıları olmak üzere en az 312 kişi ve 56 sivil öldürüldü.

Çatışmalar çoğunlukla sınır bölgelerinde yaşanıyor ancak Lübnan'da daha geniş bir çatışmaya ilişkin korkular artıyor.

Geçtiğimiz Salı günü Lübnanlı bir çift ve oğulları, İsrail'in güney sınır köyü Hula'daki bir eve düzenlediği saldırıda öldürülmüştü.

İsrail'de en az 10 asker ve 7 sivil öldürüldü

Hamas'ın İsrail'in güneyine yaptığı ve Gazze'deki savaşı tetikleyen saldırısı, çoğu sivil olmak üzere yaklaşık 1.160 kişinin ölümüyle sonuçlandı.

Hamas yönetimindeki bölgenin sağlık bakanlığına göre, İsrail'in Hamas'ı yok etmeye yönelik misilleme kampanyası Gazze'de çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 30.960 kişiyi öldürdü.

İsrail'in Lübnan'a düzenlediği hava saldırısında 5 kişi öldü