Navalny'nin eşinden şoke eden suçlama! Ölüyken taciz edildi!

Hayatını kaybeden Alexei Navalny’nin eşinden şoke eden suçlama: Eşimin cansız bedenine tecavüz edildi!

Navalny'nin eşinden şoke eden suçlama! Ölüyken taciz edildi!

Ölen Rus muhalif siyasetçi Alexei Navalny'nin eşi Yulia Navalnaya Çarşamba günü Avrupalı milletvekillerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Rusya, Ukrayna ve Navalny'ye yaptıklarının hesabını vermesi gerektiğini söyledi.

Yulia Navalnaya "Putin benim ülkeme yaptıklarının hesabını vermeli, Putin komşu barışçıl bir ülkeye yaptıklarının hesabını vermeli, Putin de Alexei'ye yaptıklarının hesabını vermeli" dedi.

Avrupa Parlamentosu'nda konuşan Navalnaya, Putin'le müzakere edilemeyeceğini ve Putin'in "her şeyi yapabileceğini" söyledi. Putin'i yenmek istiyorsanız yenilikçi olmanız gerektiğini söyledi; "Kararlarla ya da yaptırımlarla ona zarar veremezsiniz" dedi. İşte, açıklamaların devamı…

Navalny'nin eşi, geniş ailesi ve destekçileri, Kremlin'i Şubat ayının başında Navalny'nin Kuzey Kutbu'ndaki bir ceza kolonisinde öldürülmesi emrini vermekle suçluyor. Kremlin onun ölümüyle ilgisi olduğunu reddediyor.

Çarşamba günü Strasbourg'da Parlamento'da bir konuşma yapan Navalnaya, Rus yetkilileri Navalny'ye hapishanedeyken "Putin'in emriyle" işkence yapmakla ve ardından ölümünden sonra vücuduna kötü muamele etmekle suçladı.

Navalny'nin ailesi ve destekçileri, Rus yetkililerin başlangıçta Navalny'nin cenazesini defnedilmek üzere serbest bırakmayı reddetmeleri nedeniyle eleştirdi. Navalny'nin cenazesi geçtiğimiz Cumartesi günü aileye teslim edildi.

Navalny'nin cenaze töreni Cuma günü Moskova'da gerçekleştirilecek ve Navalnaya parlamenterlere olayın barışçıl olup olmayacağından veya Rus polisinin tutuklama yapıp yapmayacağından emin olmadığını söyledi.

Navalny'nin eşinden şoke eden suçlama! Ölüyken taciz edildi!