Putin, Kızıl Meydan'da halka hitap etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, seçim zaferinin ardından Kızıl Meydan'da halka hitap etti. Kırım'ın ilhakının 10. yıl dönümü için düzenlenen etkinliğe katılan Putin, Ukrayna'da ilhak edilen topraklara selam gönderdi.

Putin, Kızıl Meydan'da halka hitap etti

Rusya'nın Kızıl Meydan'ında, Kırım'ın ilhakının 10'uncu yıldönümü için büyük bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, buradan Ukrayna'da 2022'de ilhak edilen topraklara da mesaj gönderdi.

Meydanda verilen konserin ardından konuşan Putin, "Kırım yalnızca stratejik açıdan önemli değildir" dedi ve ekledi: “Sivastopol halkı, Kırımlılar, onlar bizim gururumuzdur, onlar bu on yıl boyunca anavatana olan inançlarını taşımışlardır. Kendilerini hiçbir zaman Rusya'dan ayırmadılar. Kırım'ın ortak ailemize dönmesini sağlayan da bu oldu."

Etkinliğe, ellerinde Rusya bayrakları sallayan yüzlerce kişi katıldı. Putin mitinge devlet başkanlığı seçimindeki üç rakibiyle birlikte çıktı.

Rusya Devlet Başkanı ayrıca, Kırım Köprüsü'ne alternatif demiryolu inşa ettiklerini de duyurdu. “Daha bu sabah Rostov'dan Donetsk, Mariupol ve Berdyansk'a giden demiryolunun restore edildiği bilgisini aldım. Bu çalışmaya devam edeceğiz ve yakında trenler doğrudan Sivastopol'a gidecek ve bu da kırım köprüsüne alternatif bir rota olacak."

Putin, Kızıl Meydan'da halka hitap etti