Rusya ile İsrail görüşmesinden bir sonuç çıkmadı

Rusya Devlet Başkanı Putin ile İsrail Başbakanı Netanyahu arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde Gazze Şeridi'ndeki son durum ele alındı.

Rusya ile İsrail görüşmesinden bir sonuç çıkmadı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu telefonda görüşerek, Gazze Şeridi'ndeki son durum değerlendirildi. Kremlin'den yapılan bilgilendirmeye göre, telefon görüşmesinde İsrail-Filistin sorunundaki açmazlar ve Gazze Şeridi'nde yaşananlar değerlendirildi. 

Putin çözüm için yardıma hazır olduklarını ifade etti

Görüşmede Putin'in çatışmaların sona ermesi ve sivillerin korunması için Rusya'nın her türlü yardım ve desteğe hazır olduğunu, terörle mücadele konusunda sivillere zarar gelmemesinin önemli olduğunu Netanyahu'ya ilettiği kaydedildi. Öte yandan konuşmada ayrıca, Gazze'deki esirlerin serbest bırakılması ile birlikte Rusya vatandaşlarının tahliyelerinin sağlanması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Netanyahu’nun memnuniyetsizliği

Netanyahu'nun ise Rusya ile İran arasındaki yakınlaşmadan rahatsızlık duyduğunu ve ayrıca Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde Rusya'nın yaklaşımı nedeniyle İsrail'in memnuniyetsizliğinin söz konusu olduğunu dile getirdiği aktarıldı. 

Telefon görüşmesi sonunda Putin ile Netanyahu'nun iletişimin devam edilmesi konusunda uzlaştıkları bildirildi.

Rusya ile İsrail görüşmesinden bir sonuç çıkmadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?