Virgin Atlantic'in çevreci atılımı!

Virgin Atlantic transatlantik uçuşta atık yağ yakıtı kullanımıyla tarihi bir an yaşadı.

Virgin Atlantic'in çevreci atılımı!

Virgin Atlantic, jet yakıtı yerine tamamı yemeklik atık yağdan elde edilen yakıtla Londra'dan New York'a gerçekleştirdiği ilk transatlantik uçuşla sürdürülebilir havacılığın önemli bir adımını attı. Yüzde 88'i atık yağlardan, geri kalanı ise ABD'deki mısır üretimi atıklarından elde edilen yakıtla çalışan Boeing 787-9 Dreamliner uçağı, İngiltere hükümetinin fonlarıyla desteklenen çevreci bir inisiyatifin ürünüydü.

Virgin Atlantic'in CEO'su Shai Weiss, projenin uzun mesafeli havacılığın karbon ayak izini azaltmanın etkili bir yolu olduğunu vurgularken, bu yakıtın maliyetinin arttığını ve dolayısıyla bu tür uçuşların fiyatının yüksek olacağını belirtti. İngiltere Ulaştırma Bakanı Mark Harper ise projenin, çevrecilerin önerdiği uçuşları azaltma yaklaşımına alternatif olabileceğini ve havacılık endüstrisinde yeni bir dönemin başlangıcını işaret edebileceğini ifade etti.

Sir Richard Branson, Virgin Atlantic'in kurucusu, tarihi uçuşu büyük bir gurur ve heyecanla kutladı. Başarı, havacılık endüstrisinde sürdürülebilirlik konusunda önemli bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor.

Virgin Atlantic'in çevreci atılımı!
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

    Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

    Tekrar deneyiniz.