Dünyada vatandaşlık alan ilk robot Sophia Türkiye’ye gelecek

Dünyanın vatandaşlık alan ilk robotu Sophia, 19 Nisan tarihinde İstanbul’da yapılacak olan Marketing Meetup’a misafir olacak ve merak edilen soruları cevaplayacak.


Dünyada vatandaşlık alan ilk robot Sophia Türkiye’ye gelecek

Birleşmiş Milletler Genel Kurul Komite Mensubu ve dünyanın ilk robot vatandaşı Sophia, 19 Nisan tarihinde Uniq İstanbul kompleksinde gerçekleştirilecek olan 5. Marketing Meetup 2018’e katılacak.

Hanson Robotics ile Las Vegas Üniversitesi tarafından geliştirilen ve son olarak eklenen ünitelerle tam bir bedene kavuşan Sophia, konferansta merak edilen sorulara cevap verecek.

Bahçeli tepki göstermişti: Ne yapmak, nereye varmak istemektedir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortalama 2 ay önce gerçekleşen partisinin grup toplantısında, “Suudi Arabistan bir Hollywood yıldızına benzetilen, robota dünyada ilk defa vatandaşlık vererek ne yapmak, nereye varmak istemektedir? Nasıl bir hüsran, husumet kutsal topraklarda hakimiyet kurmuştur?” ifadelerini kullanarak Suudi Arabistan’a tepki göstermişti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu İran’dan da geçecek

Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu İran’dan da geçecek

Hükümet, Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu hattını yapıp İran'a bağlayarak hattı güneye Hürmüz Boğazı'na kadar uzatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz