Milli Eğitim Bakanlığı'ndan sınıf annesi uygulamasına düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazı ile okullardaki "sınıf annesi" uygulamasının yeniden düzenlendiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan sınıf annesi uygulamasına düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından valiliklere gönderilen yazıda sınıf annesi uygulamasının yeniden düzenlendiği kaydedildi. İlgili MEB yazısına göre, bazı okullardaki "sınıf annesi" uygulamasında öğrenci velilerinin görevlendirildiği ve bu kişilerin bazen derslere katıldıkları, sınıf ihtiyaçları için öğrenci velilerinden para yardımı talep ettikleri hatırlatıldı. 

Okul öncesi ve ilköğretim öğretmenlerinin görevlerinin de belirtildiği yazıda, ders dışı aktiviteler ile ilgili görevlere dikkat çekildi. MEB yazısında ayrıca, sınıf annesi olarak hareket eden kişilerin öğrencilerin görüntülerini kaydederek bazı internet platformlarında paylaşmalarının da kişisel verilerin korunmasına aykırı olduğu vurgulandı. Dolayısıyla, bu ve buna benzer uygulamalar için sadece velilerden ve rehberlik öğretmeni kontrolünde yazılı olarak izin alınması gerektiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan sınıf annesi uygulamasına düzenleme
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

    Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

    Tekrar deneyiniz.