Öğretmenlere 24 Kasım ikramiyesi verilecek mi? Teklif Meclis'e sunulmuştu...

24 kasım ikramiye

Öğretmenlere 24 Kasım ikramiyesi verilecek mi? Teklif Meclis'e sunulmuştu...

Emekli vatandaşlara verilen 5 bin liralık ikramiyenin ardından gözler öğretmen maaşına çevrildi. Öğretmenler Günü’ne özel bir defaya mahsus 1 maaş ikramiye, 24 Kasım’da verilecek mi? Teklif, Meclis’te. İşte konuya dair son gelişmeler…

Öğretmen ikramiye tutarı, ikramiyenin verileceği tarih ve daha da önemlisi bu teklifin kabul edilip edilmeyeceği merak ediliyor. Milyonlarca eğitimci 24 Kasım ikramiye araştırmasını yaparken, umutlar yeniden mi yeşerdi? TBMM sunulan teklifi değerlendirmeye aldı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in son açıklaması şöyle olmuştu: "Biz öğretmen arkadaşlarımızın özlük haklarıyla ilgili bütçe sınırları dahilinde yapabileceğimi her şeyi yapıyoruz."

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, öğretmenlere 1 maaş tutarında ikramiye verilmesi üzerine Meclis'e teklif götürülmüştü. Bakan Tekin, böyle bir gelişme olursa bunu Cumhurbaşkanı ile Maliye Bakanı'nın duyuracağını açıkladı. 

Tekin, öğretmen atamalarının da mutlaka olacağını, bu konuda bütçenin genel kuruldan geçmesini beklediklerini ifade etti.

Özetle; şu anlık öğretmen ikramiye konusu değerlendirilme aşamasında. 24 Kasım ikramiye tutarı ya da ikramiye ödeme tarihi hakkında yeni bir gelişme olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Öğretmenlere 24 Kasım ikramiyesi verilecek mi? Teklif Meclis'e sunulmuştu...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?