Eğitimde reformlar TEOG ile başladı

Erdodğan, yapmış olduğu açıklamasında TEOG ile eğitim sisteminde reformların başladığını ve bunun birçok alanda devam edeceğini söyledi.


Eğitimde reformlar TEOG ile başladı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün 2017-2018 Akademik Yıl Açılışı töreninde Beştepe’de konuştu. Türkiye’nin yeni konuştuğu ve en büyük sorunlardan birisi olan TEOG ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, TEOG sisteminin kaldırıldığını ve yerine yeni bir sistemin getirilmesini istediğine değinerek, bunun sadece TEOG ile sınırlı kalmayacak olduğunu, eğitim ve öğretim alanında özeleştiri yapmak gerektiğini açıkladı. Erdoğan, 15 yıldan beridir çok büyük reformlar yaptıklarını, ancak eğitim-öğretim ile kültür alanında açıkça ifade etmek ve kabul etmek gerektiği gibi istedikleri başarıyı elde edemediklerini açıkladı.

BANA SÜREKLİ ŞİKAYETLER GELİYOR

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine ders kitapları hakkında olumsuz sayfaların olduğu konusunda şikayetler geldiğine değinerek, bu konuda gerekli olan adımları attığını ve bu bilgileri MEB Bakanı ile YÖK gibi eğitim alanında lider yetkili merciler ile paylaştığını ve önlem alınmasını istediğini açıkladı. Ders kitaplarının günden güne bilimden daha uzak şekilde tasarlanması ve kötü örnek gösterici olması Türkiye’nin geleceğine vurulan bir darbe olarak görülüyor.

EĞİTİMDE REFORM

Erdoğan’ın konuşmasında da belirtildiği gibi Türkiye’de eğitim alanında son yıllarda sıkıntılar çekilmekteydi ancak hükümet buna duyarsız kalmadı ve başta TEOG olmak üzere birçok alanda yeni reformlar başlattı. Yapılan açıklamalarda bu reformun sadece sınavlarla kısıtlı kalmayacağı okul kitaplarından eğitim sistemine kadar köklü değişiklikler yapılacağı söyleniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz