Ejder meyvesi 15 lira

Antalya’da tarım girişimcisi bir vatandaş tarafından serada yetiştirilen ejder meyvesinin tanesi 15 liradan satılıyor. Hasadını tamamlayan girişimci ise satışlardan ve fiyat aralığından oldukça memnun. Meyvenin yurtdışındaki fiyatından çok daha uygun fiyata sattığını söyleyen sera sahibi üretim kapasitesini artıracağını söyledi.


Ejder meyvesi 15 lira

Dondurma yapımında kullanılıyor

İnternette gördüğü pitahaya meyvesinin faydalarını ve kullanım alanının genişliğini öğrenince aklına dahiyane bir fikir gelen Mahmut Yüksel 6 dönüm arazi üzerine kurduğu serada ejder meyvesi yetiştirmeye başladı. Özenle yetiştirdiği meyvelerin ilk hasadını alan Yüksel anlaştığı kurumlarla tanesi 15 liradan satışını gerçekleştiriyor. Salata, ilaç ve dondurma imalatında kullanılan meyvenin Avrupa’da oldukça popüler olması ve endüstriyel üretime yeni yeni girmesi Yüksel’i heyecanlandıran girişim nedenlerindendi.

Ejder meyvesi 15 lira

Desteğe ihtiyacım var

Üretim kapasitesini artırmak istediğini söyleyen Yüksek daha geniş alana dikim yapacağını ve satışı da ihracata kadar yükseltmeyi hedeflediğini ifade etti. Bu konuda kalkınma ajanslarının desteğine ihtiyaç duyduğunu söyleyen Yüksel ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir tesis kurmak istediğinin altını çizdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir

91 yaşında köpek saldırısına uğrayan yaşlı adam omzunu kırdı

Antalya Kaş'ta 91 yaşındaki Mustafa Kaya köpeklerin saldırısına maruz kalınca yere düşerek omzu kırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz