Ekonomi Bakanı Bitcoin Uyarısı Yaptı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kripto paralarla alakalı, “Riskine kesinlikle dikkat etmek gerek, dikkatli olmak lazım. Hükumet olarak da bu şekilde insanlarımızın kandırılmasına müsaade etmeyeceğiz.” dedi.


Ekonomi Bakanı Bitcoin Uyarısı Yaptı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kripto paralara ilişkin, “Riskine asla dikkat etmek gerekir, dikkate almak gerekir. Hükümet olarak da buradan insanlarımızın kandırılmasına müsaade etmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

BLOCKCHAIN VE BITCOIN UYARISI

Zeybekci, 48’inci Dünya Ekonomik Forumu dolayısıyla bulunduğu Davos’ta Bloomberg HT’nin canlı yayınına katıldı. Blokckchain ve Bitcoin’e yönelik görüşlerinin sorulması üstüne ise Zeybekci, şunları kaydetti:

“Blockchain ayrı bir şey hakikaten, bazı kurumlar, kuruluşlar, devletlerde bilgi işleme ve saklamayla alakalı artık çok farklı bir trend başladı ve meydana geliyor. Buna karşı durabilir misiniz? Hayır duramazsınız, bu bir biçimde realize edilecek. Ama Bitcoin’in dayandığı Blockchain hiç kimseye ait, arkasında hiçbir kurum ve kuruluş yok. Ama hiç kimseye ait tamamen sanal, arkasında hiç kimsenin olmadığı, sahibinin, sorumlusunun olmadığı bir değere, bir işleme dayalı bir para üretmek, bu mantığa uygun bir para üretmek, Bitcoin’i üretmek çok tehlikeli.”

“VATANDAŞLARIMIZ UZAK DURSUN”

“Riskine bir kere asla dikkat etmek gerekir, dikkate almak gerekir. Hükümet olarak da buradan insanlarımızın kandırılmasına müsaade etmeyeceğiz ama maalesef tamahkarla sahtekar birbirini en hızlı bulan ikili oluyor. Bu şekilde bir sıkıntımız da var orada. Ben bunu günümüzün global bir saadet zinciri olarak görüyorum hala. Bu lafı bilerek söylüyorum, biraz bu şekilde belki dozu biraz fazla bir laf belki. Dikkat çekmek için söylüyorum bunu, vatandaşlarımız uzak dursunlar.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Bitcoin ve diğer sanal para birimleri çakıldı

Bitcoin ve diğer sanal para birimleri çakıldı

Sala para birimleri ile alakalı son günlerde birçok ülkelerden gelen yapılandırma ve kısıtlama haberlerinin etkisiyle sanal para birimlerindeki düşüş eğilimi devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz