400 milyon yuanlık büyük anlaşma!

Siro, temiz enerji depolama liderliği ve ICBC Turkey iş birliğiyle sürdürülebilir enerji çözümlerinde öne çıkıyor.

400 milyon yuanlık büyük anlaşma!

Siro, Gebze Bilişim Vadisi'ndeki yönetim merkezinde gerçekleşen imza töreninde ICBC Turkey ile uzun vadeli bir kredi anlaşmasına imza attı. Siro'nun bu anlaşma kapsamında sağlanacak 400 milyon yuanlık kredi, temiz enerji dönüşümünde önemli bir oyuncu olma hedeflerine katkı sağlamak amacıyla kullanılacak. Anlaşma, kredinin iki yıl geri ödemesiz ve toplamda beş yıl vadeli olacağını öngörüyor. Siro'nun yeni kampüsünde gerçekleştireceği AR-GE çalışmaları, üretim faaliyetleri ve makine ekipman yatırımları da bu finansmanla desteklenecek.

Siro Ticari Genel Müdürü Naci Özgür Özel, imza töreninde yaptığı konuşmada, ICBC Turkey ile yapılan anlaşmanın temiz enerji depolama teknolojileri geliştirme ve üretimine önemli bir finansman sağladığını belirtti. Özel , Togg Teknoloji Kampüsü'nde başlayan batarya modül ve paket üretiminin yanı sıra, Gemlik'teki yeni kampüslerinin inşaatının devam ettiğini ve 2026 yılında hücre üretimine başlanarak Türkiye'nin öncü enerji depolama oyuncularından biri olma hedeflerine yaklaşmayı amaçladıklarını ifade etti.

ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Qian Hou ise iş birliğiyle ilgili olarak, global sürdürülebilirlik vizyonları doğrultusunda Siro'nun enerji dönüşümüne sağlanacak finansmanın, Türkiye'nin uluslararası alandaki teknolojik başarısını ve marka değerini artırmasının bir parçası olacağını vurguladı. Hou, bu iş birliğini uzun vadeli, katma değeri yüksek ve istihdamı artıran projelere destek veren bir finansman modeli olarak gördüklerini belirtti.

400 milyon yuanlık büyük anlaşma!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?