Ankara'da taksilere zam geldi!

Ankara'da taksilere zam! İndi bindi 75 TL, açılış 25 TL, kilometre başına 20 TL oldu.

Ankara'da taksilere zam geldi!

Ankara'da taksi ücretlerine yapılan zam sonrasında, indi bindi ücreti 75 TL, açılış ücreti 25 TL ve kilometre başına ücret ise 20 TL olarak belirlendi. Habere göre, yeni tarifelerin yürürlüğe girmesiyle birlikte, taksiciler taksimetrelerini güncellemek için uzun kuyruklar oluşturdu. Taksiciler, Yenimahalle ilçesi Varlık Mahallesi'ndeki taksimetre güncelleme merkezinde yaklaşık 2 kilometrelik kuyruk oluşturarak taksimetrelerini güncelledi.

Zammın taksicileri memnun etmesi için önce müşterilerin memnun olması gerektiğini belirten bir taksici, "Zammın bizi mutlu etmesi için önce vatandaşımızın mutlu olması gerekiyor ki biz de mutlu olalım. Yani iki tarafın mutlu olması gerekiyor. Bence müşteri kaybını her zamanki gibi etkileyecek. Bizi biraz geri atacak ama halkımız zamanla alışacaktır." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ankara'da yaklaşık 8 bin taksinin bulunduğu belirtilirken, taksimetre ayarlarını yapan 3 firma olduğu ifade edildi. Güncelleme için en kalabalık olan yerin Yenimahalle ilçesi Varlık Mahallesi olduğu ve taksicilerin burada uzun süreler sıra bekledikleri vurgulandı. Taksiciler, güncelleme işlemleri nedeniyle işlerine biraz ara verdiklerini ve bu durumun kendilerini etkilediğini dile getirdi.

Ankara'da taksilere zam geldi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?