Asgari Ücret Bugün mü Açıklanacak?

Milyonlarca asgari ücretli çalışanın gözü kulağı, bugünkü toplantıda... Asgari Ücret toplantısı bugün Beştepe'de yapılacak. Yılın son toplantısından kati bir rakam çıkması bekleniyor. Peki, asgari ücret ne zaman açıklanacak, bugün mü açıklanacak?

Asgari Ücret Bugün mü Açıklanacak?

Milyonlarca asgari ücretli çalışanın gözü kulağı, bugünkü toplantıda... Asgari Ücret toplantısı bugün Beştepe'de yapılacak. Yılın son toplantısından kati bir rakam çıkması bekleniyor. Peki, asgari ücret ne zaman açıklanacak, bugün mü açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ve Asgari Ücret Tespit Komisyonu üyeleri 27 Aralık Perşembe (bugün) saat 16.30'da Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya gelecek.

Ankara Beştepe'den çıkacak olan sonuç merakla beklenirken, asgari ücret zam oranı ve asgari ücret 2024 tutarının bugün kamuoyu ile paylaşılması da bekleniyor.

Toplantı sonrası en geç akşam haberlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurmaylar tarafından yeni yılın asgari ücret miktarının açıklanması beklenecek.

Asgari ücrete %30 zam yapılırsa, 2024 yılında asgari ücret 14 bin 822 TL olacak. 

%35 zam yapılırsa, 15 bin 392 TL

%40 zam yapılırsa, 15 bin 962 TL

%45 zam yapılırsa, 16 bin 532 TL

%50 zam yapılırsa, 17 bin 103 TL olacak.

Asgari Ücret Bugün mü Açıklanacak?