Doğalgaz desteği artırıldı, başvurular e-devlet üzerinden

Doğalgaz desteği miktarı ve doğalgaz desteği başvurusu konuları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın basın açıklaması sonrası yeniden merak edilmeye başlandı.

Doğalgaz desteği artırıldı, başvurular e-devlet üzerinden

Doğalgaz desteği ödemeleri artırıldı

Doğalgaz desteği başvuruları ve doğalgaz desteği ödemeleri miktarı ile ilgili olarak vatandaşlar son günlerde tekrar güncel araştırma yapmaya başladı. Doğalgaz desteği başvuruları e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan doğalgaz desteği miktarının artırıldığını açıkladı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek doğalgaz tüketim desteğinin düzenli sosyal yardım programlarına dahil edildiğini belirten Erdoğan, yıllık 900 TL ile 2.500 TL arasındaki toplam 8 aylık ödeme desteği miktarını bu yıl 1500 TL ile 3500 TL aralığına yükselttiklerini söyledi.

Başvuruların e-devlet üzerinden kabul edilmesi

Doğalgaz desteği başvuruları e-devlet üzerinden alınıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti sayfasına giriş yaptıktan sonra kimlik bilgilerini doğrulayarak doğalgaz desteği başvurusu resmi olarak iletilebiliyor. Doğalgaz desteği ödemeleri hak sahibi vatandaşların PTT kartı hesabına yatırılıyor. Yapılan değerlendirmeler sonucu doğalgaz desteği almayı hak eden vatandaşlar PTT'ye başvurarak doğalgaz faturalarını ibraz etmek suretiyle yardımdan yararlanabilecekler. 

Doğalgaz desteği için aranan başvuru şartları

Öte yandan, doğalgaz desteği başvuru şartları arasında ise; Türk vatandaşı olmak, e-devlet üzerinden destek programına başvuruda bulunmak, doğalgaz dağıtımı yapılan ilçe/ beldede ikamet etmek, ikamet ettikleri adreste ön ödemeli veya faturalı sayaca bağlı doğalgaz aboneliği bulunmak ve ayrıca ödenecek faturanın mesken abone grubunda olması ve de SYD Vakfı tarafından hak sahipliği kararı verilmesi şartları bulunuyor.

Doğalgaz desteği artırıldı, başvurular e-devlet üzerinden

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?