Dolar yükselme gösteriyor!

Dolar dün düşmüştü. Bugün güne yükselerek başladı.

Dolar yükselme gösteriyor!

Dolar TL bugün güne yükselişle başladı. Şu anda 28,9320 seviyesinden işlem görüyor. Dün hafif bir düşüşle günü tamamlayan dolar TL, % 0,21'lik bir azalışla 28,86 seviyesinde kapanmıştı. Yeni güne % 0,2'lik bir artışla başladı.  1 Aralık değeri 28,93 olarak piyasada yerini alıyor. Euro, aynı dakikalarda 31,55'ten alıcı bulurken, sterlin ise 36,59'dan satılıyor. Dolar endeksi dün % 0,7 artışla 103,5 seviyesinden tamamlamıştı. Aylık bazda % 3'lük bir azalış göstererek son 1 yılın en sert aylık düşüşünü kaydetmişti. Şu an ise % 0,1'lik bir azalışla 103,3 seviyesinde dengelenmiş durumda.

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları ve yoğun veri gündemi, yatırımcıların odak noktasında bulunuyor. Fed yetkililerinin gelecek dönem politikalarına ilişkin temkinli değerlendirmeleri risk iştahını azaltmış durumda. ABD'de dün açıklanan makroekonomik veriler, Fed'in gelecek yılın ilk yarısında faiz indirimine başlayabileceği beklentilerini destekliyor. Bugün Powell'ın yapacağı açıklamaların varlık fiyatlarında oynaklığı artırması bekleniyor.

Standard & Poor's  ise Türkiye'nin kredi notunu B olarak teyit etti. Kedi notu görünümünü durağan'dan pozitif'e çevirdi. Piyasalar, bu gelişmelerin yanı sıra dünya genelinde imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi PMI verilerini de takip ediyor

Dolar yükselme gösteriyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?