Halkbank Owens davasını kazandı!

Halkbank, ABD'de aleyhine açılan Owens davasını kazandı, hisse fiyatı %10 arttı!

Halkbank Owens davasını kazandı!

Halkbank, ABD'de karşı karşıya olduğu Owens davasında elde ettiği başarıyı Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurdu. 27 Mart 2020'de ABD'de başlatılan tazminat talepli birinci hukuk davasının nihai olarak düştüğünü açıklayan banka, hisse fiyatının bu olumlu gelişmeyle %10 artarak günün tavan fiyatından işlem görmeye başladığını belirtti.

Açıklamada, davaya taraf olan müştekilerin taleplerinin önce ABD Güney New York Bölge Mahkemesi ve ardından Birleşik Devletler İstinaf Mahkemesi İkinci Dairesi tarafından reddedildiği, yapılan temyiz başvurusunun ise 5 Ocak 2024'te ABD Yüksek Mahkemesi tarafından kabul edilmediği ifade edildi. Halkbank, bu kararın banka, yatırımcılar, müşteriler ve çalışanlar için olumlu bir gelişme olduğunu vurguladı.

26 Temmuz 2023 tarihinde açılan tazminat talepli ikinci hukuk davası  ve 15 Ekim 2019 tarihli ceza davası ile ilgili hukuki süreçlerin devam ettiği bilgisi paylaşıldı. Halkbank'ın hisse fiyatındaki %10'luk artış, yatırımcılar arasında olumlu bir atmosfer oluşturarak şirketin kararlılığını destekledi.

Halkbank Owens davasını kazandı!