Memur ve sözleşmeli personel maaşları erken ödenecek!

Memur ve sözleşmeli personel, Ramazan Bayramı'ndan önce maaş ödemelerinin yapılmasını talep etti. Hazine ve Maliye Bakanlığı da maaş ödemelerinin en geç 8 Nisan'a kadar tamamlanmasını istedi.

Memur ve sözleşmeli personel maaşları erken ödenecek!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, memurların bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılamak için her ayın 15'inde ödenen maaşların bayram öncesine çekilmesi gerektiğini belirtti. Bu durum, kamu çalışanlarını mutlu edecek ve bayram alışverişlerinin canlanmasına katkıda bulunacaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla maaş işlemlerinin en geç 8 Nisan'a kadar tamamlanmasını istedi. Bakanlık, maaşların zamanında ödeneceğini duyurdu.

NTV'de yer alan habere göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü, Memur, Kadro Karşılığı Sözleşmeli Personel ile 4/B Sözleşmeli Personelin Nisan/2024 Ayı Maaş/Ücretlerinin Zamanında Ödenmesine ilişkin bir duyuru yayınladı.

Duyuruda, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı'nın 19 Mart 2024 tarihli yazısında Ramazan Bayramının 9 Nisan 2024 Salı günü saat 13.00'te başlayıp 12 Nisan 2024 Cuma gününe kadar devam edeceği belirtilerek, kamu personelinin 8 Nisan Pazartesi günü tam gün, 9 Nisan Salı günü ise yarım gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Duyurunun devamında, maaş hesaplama ve ödeme işlemlerinin Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi (KPHYS) üzerinden yapılması gerektiği belirtildi. Ayrıca, Hazine'den nakit talebinin en geç 5 Nisan'a kadar yapılması gerektiği ve maaş banka listelerinin Cuma ve Pazartesi günleri gönderileceği ifade edildi.

Duyuruda, banka hesaplarına aktarılan maaşların zamanında ödeneceği vurgulandı ve ilgili birimlerden gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Memur ve sözleşmeli personel maaşları erken ödenecek!