SPK, başka bir şirketin halka arzını onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ’nin halka arzına onay verdi.

SPK, başka bir şirketin halka arzını onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu'nun yayımladığı bülten doğrultusunda, Kurul Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ'nin halka arzını 16,20 TL fiyatla onayladı.

Ayrıca, Kurul Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi AŞ için 699 milyon 360 bin 537,32 TL, Demisaş Döküm Emaye Mamulleri Sanayi AŞ için 100 milyon TL değerindeki bedelli sermaye artırımını; VBT Yazılım AŞ için ise 91 milyon TL tutarında bedelsiz sermaye artırımını onayladı.

SPK, Çağdaş Faktoring AŞ için 559 milyon 50 bin TL, Reysaş Taşımacılık ve Lojistik AŞ için 1 milyar TL, Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri AŞ için 1 milyar TL, Ereğli Tekstil Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ için 2,5 milyar TL, QNB Finans Faktoring AŞ için 400 milyon TL, Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret AŞ için 1 milyar TL, TEB Yatırım Menkul Değerler AŞ için 1,25 milyar TL, Nurol İnşaat ve Ticaret AŞ için 2 milyar TL, Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik AŞ için 2,5 milyar TL, Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret AŞ için 2,5 milyar TL, Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ için 2,5 milyar TL, Toprak Mahsulleri Ofisi AŞ için 8 milyar TL, T.C. Ziraat Bankası AŞ için 30 milyar TL ve 7 milyar dolar, Türkiye Vakıflar Bankası TAO için 3 milyar dolarlık borçlanma aracı ihracı başvurularını onayladı.

Fibabanka AŞ'nin Arena Bilgisayar Birinci Varlık Finansmanı Fonu kira sertifikası ve VDMK ihracı başvurusu da onay aldı.

Kurul, Turk Fone Telekomünikasyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şirketine 155 bin 567 TL, Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret AŞ'ye (BOBET) ve bir kişiye ilgili işlemler nedeniyle 69 bin 783 TL idari para cezası kesti.

Ayrıca, "hmd", "hmdfx", "hmdsystem", "hmdtr" ve "hmdinvestment" uzantılı internet siteleri ve 9 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulmasına, Türkiye'de yerleşik kişilere yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı tespit edilen 59 internet sitesine erişim engeli getirilmesine karar verildi.

 

SPK, başka bir şirketin halka arzını onayladı