TCMB yatırımcı günü, JPMorgan'dan yoğun ilgi ile karşılaştı

TCMB'nin New York'taki ilk Yatırımcı Günü, JPMorgan'ın uluslararası yatırımcılardan yoğun ilgi gördüğü bir platform oldu.

TCMB yatırımcı günü, JPMorgan'dan yoğun ilgi ile karşılaştı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın New York'ta düzenlediği ilk Yatırımcı Günü, uluslararası yatırımcılardan büyük ilgi gördü. JPMorgan Küresel Makro Araştırma Başkanı Luis Oganes adına yapılan açıklamada, bankanın bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan onur duyduğu belirtildi. Sabit getirili ve hisse senedi yatırımcılarının yoğun ilgi gösterdiği bu etkinlikte, Türk yetkililerin gelecek dönemde enflasyonla mücadele ve makroekonomik istikrarı sağlama konusundaki politika gündemlerini ve planlarını paylaştığı ifade edildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın soru-cevap oturumu ve sunumlarıyla Yatırımcı Günü'nün açılışına katkı sağladığı vurgulandı. JPMorgan uzmanlarının da toplantıda hazır bulunduğu kaydedilen açıklamada, bankanın Türkiye Masası Başkanı Burak Kaynak, Türkiye Kıdemli Ülke Yetkilisi Mustafa Bağrıaçık, Kuzey Amerika Gelişmekte Olan Piyasalar Satış Müdürü Daniel Sanchez, Türkiye Ekonomisti Fatih Akçelik ve Gelişmekte Olan Piyasalar Stratejisti Saad Sıddıqui'ye teşekkür edildi.

TCMB yatırımcı günü, JPMorgan'dan yoğun ilgi ile karşılaştı