Elazığlı çift banyoda tesbih yaparak

Elazığ’da yaşayan 34 yaşındaki Uğur Gündoğan evinin banyosunda yaptığı tesbih işi büyüyünce atölye açmak zorunda kaldı.


Elazığlı çift banyoda tesbih yaparak

Elazığ’da yaşayan 34 yaşındaki Uğur Gündoğan işsiz kaldığı dönemde internetten para kazanma yollarını araştırırken tespih yapımına ilgi duymaya başladı. Evinin banyosunu atölye gibi kullanarak bir süre tespih yapıp satan genç adam sattığı tesbihlere ilgi artınca eşi ile ortak imalathane açarak işlerini büyüttü. Günümüzde ciddi bir satış ve üretim potansiyeline ulaşan Gündoğan çiftinin bu girişimi takdir toplarken eşine yardım etmekten mutluluk duyduğunu belirten Esra Gündoğan ise tespihin erkek eşyası olduğunu ancak kendisinin de eşine destek olmak adına tespih tasarımı yapabildiğini ifade etti.

BERABER İMALATHANE AÇTILAR

Tespih üretimine ilk başladığı dönemde siparişlerin bu kadar yüksek olacağını düşünmeyen Gündoğan evinin banyosunu üretim atölyesi olarak kullanmaya başladı. Birkaç tespihi sattıktan sonra çevresindekilerin ciddi anlamda ilgi göstermesi Gündoğan’ı daha da cesaretlendirerek imalatı artırmasını sağladı. Bu sırada artan üretimde yetersiz kalmaya başlayan eşine yardım etmek isteyen Esra Gündoğan ise ev işlerinden arta kalan zamanında eşi ile birlikte tespih üretti. Kadın gözüyle ürettiği tasarımların beğenilmesi Esra Gündoğan’ın tespih işine olan ilgisini de artırdı ve karı – koca birlikte imalathane açarak bu işi meslekleri haline getirdiler.

SEVEREK YAPARSANIZ BAŞARI GELİR

Küçük bir girişimle başlayan tespih imalatının bugün ciddi bir potansiyele ulaştığını ve siparişleri yetiştirmekte zorlandıklarını belirten Uğur Gündoğan insanların severek yapabilecekleri işlerde daha başarılı olacaklarını vurguladı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Elazığ’a Dubaili İş Adamlarından büyük yatırım projesi

Elazığ’a Dubaili İş Adamlarından büyük yatırım projesi

Elazığ'da başlatılacak olan 1 milyar doların üzerindeki dev proje için Dubaili iş adamları harekete geçti. Proje 2 bin dönüm arazi üzerinde gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz