Elektronik sigara içenler dikkat: Kanser ve kalp krizi riski var!

Yapılan son incelemeler, elektronik sigaranın kanser ve kalp hastalığı riskini artırdığını ortaya koydu.


Elektronik sigara içenler dikkat: Kanser ve kalp krizi riski var!

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, elektronik sigaranın kanser ve kalp hastalığı riskini artırabileceğini yazdı. Gazete birinci sayfasından duyurduğu haberinde hastalıklarda artış vakalarının 10 sene içinde görülebileceğini bildirdi.

NORMALDEN DAHA AZ ZARARLI AMA…

Gazetenin bilim editörü Sarah Knapton’ın imzasını taşıyan haberde, New York Üniversitesi Tıp Okulundan araştırmacıların elde ettikleri bulgulara değiniliyor.

Araştırmacılar elektronik sigara içmenin normal kıyasla daha az zararlı olduğunu kabul etseler de şu uyarıda bulunuyor: “Elektronik sigara güvenilir görülmemeli.”

DNA’YA ZARAR VERİYOR

Bilim insanları ABD’deki araştırma kapsamında farelerdeki DNA mutasyonlarının yanı sıra insanların akciğer ve kalp hücrelerini de incelemişler. Incelemede elektronik sigaranın DNA’ya zarar verdiği ve DNA’nın kendisini tamir etmesini engellediği tespit edilmiş.

ELEKTRONİK SİGARAYA GEÇİN ÇAĞRISI YAPILIYORDU

İngiltere’de ortalama 3 milyon kişinin elektronik sigara içtiği biliniyor. Ülkede sağlık yetkilileri 2015’ten bu yana sigara tiryakilerine, yüzde 95 oranında daha güvenli olduklarını söyledikleri elektronik sigaraya geçmeleri çağrısı yapıyordu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz