Emeklilerin zam isteği

Türkiye Emekli Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada emekli maaşlarında yeni bir düzenleme gerektiğini vurgulayarak emeklilerin rahat bir nefes alması halinde piyasanın da rahatlayacağını ve ekonomik canlanmanın sağlanacağını kaydetti.


Emeklilerin zam isteği

Maaşlar artmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada emekli maaşlarının yetersiz olduğuna değinerek gerekli düzenlemenin yapılması halinde emeklilerin rahat bir nefes alacağını ve bunun da piyasayı yakından ilgilendirdiğini söyledi. Palandöken emeklilerin harcama gücünün artması halinde piyasada nakit akışının hızlanacağını ve esnafın da durumdan olumlu etkileneceğini kaydetti.

Emekliler çalışmak zorunda

Emeklilerin hak ettikleri yaşam standardına kavuşmaları için ekonomik özgürlüklerini ellerine almalarının ve Avrupa standardını yakalamanın önemli olduğuna değinen Palandöken emekli insanların hayatları boyunca sürdürdükleri çalışma performansının karşılığı olarak ilerleyen yaşlarda daha kaliteli bir yaşamı hak ettiklerini ifade etti. Palandöken ayrıca Avrupa’da emeklilerin özgürce yaşadığını, ülkemizde ise emeklilerin gerekli geçim şartlarını karşılayamadıkları için özel sektörde çalışmaya devam etmek zorunda olduklarını kaydetti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Prim artışı emekli maaşlarını da yükseltecek

Prim artışı emekli maaşlarını da yükseltecek

Asgari ücretle birlikte prime esas kazançlar da yükseldi. Buna göre, tavan miktar 15 bin 221 lira olarak belirlendi. Bu artış emekli maaşını da arttıracak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz