En iyi ders çalışma yöntemi ortaya çıktı

Princeton Üniversitesi ve UCLA, tarafından yapılan araştırmalar en etkili ve en iyi ders çalışma yöntemini belirledi.


En iyi ders çalışma yöntemi ortaya çıktı

Princeton Üniversitesi ve UCLA, ortak araştırmasında öğrencilerin en iyi not tutarak ve kitaptan yapacak oldukları ders ile birlikte algılama ve öğrenme yeteneklerinin gelişecek olduğu, bilgisayar üzerinden yapılan derslere ve sınavlara oranla kitap üzerinden not tutarak ders çalışmanın daha sağlıklı olduğu belirtildi. Uzmanlar günümüzde birçok öğrencinin ders çalışma ve ödev yapma için sanal ortamları ve teknolojiyi tercih ettiğini ancak bunun konuları anlamak için doğru bir yöntem olmadığını savundu.

BİLGİSAYAR KULLANIMI ARTIYOR

Dünyada birçok gelişmiş ülkede ders kitapları yerine bilgisayar ve tabletler kullanılmaya başlanırken, bir yandan da bilgisayarlar üzerinden öğrencilere ders çalışmaları uyarısında bulunuluyor. Bilgisayar üzerinden yapılan sınavların ve testlerin devletlere ekonomik olarak oldukça fazla yararı olduğu, öğrencilerin ise daha iyi ders çalıştıkları belirtiliyor. Ancak bu durum yapılan araştırmalara göre çokta gerçekçi görünmüyor. Zira Princeton Üniversitesi tarafından elde edilen verilere göre tozlu kitaplar ve defterler öğrenciler için çok daha yararlı görülüyor.

BİLGİSAYAR ÖĞRENCİLERİ KENDİSİNE ÇEKİYOR

Princeton Üniversitesi ve UCLA araştırmasından çıkan sonuçlar öğrencilerin bilgisayar ve tabletler üzerinden yaptıkları derslerde bir yandan da cihazın cazibesine aldanarak daha çabuk bitirmek için bilgiyi internetten öğrendikleri, kendilerinin testleri çözmeyerek hazır olarak çözülmüş sonuçlara erişebildiklerini ortaya çıkardı. Türkiye’de okullara tablet verilirken, bir yandan da ders kitapları aktif olarak kullanılmakta. Ancak öğrencilerin kolay yolu seçmemesi için bununla ilgili bir çalışma başlatılıp önlemler alınması şart görünüyor.

Yazar: İbrahim Değirmen

İbrahim Değirmen
Yurt dışında yaşayan İbrahim Değirmen yapmış olduğu siyasi haberler ile haber sektöründe adını sıkça duyurmuş bir isimdir. Değirmen, yazarlık yeteneğini siyaset alanı haricinde birçok alanda da sergileyerek başarılı haberlere imza atmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Okulların etraflarına kirli oyunlarını kuran alçaklar darbe vuruldu

Okulların etraflarına kirli oyunlarını kuran alçaklar darbe vuruldu

Uyuşturucuyla gençleri ağına düşürerek paralarını ve hayallerini çalan alçaklar şimdi de okulların etraflarında yuvalanarak şarj aletine benzeyen kumar araçlarıyla gençlerin harçlıklarını almak için ellerinden geleni yapmaya başladı

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz