En Yırtıcı Hayvan Hangisidir

Bugün yazımızda yırtıcı hayvanlardan bahsedeceğiz. Birçok hayvan etrafımızda yaşar. Bazıları etçil olur, bazıları ise otçul hayvanlardır. Etçil hayvanların saldırganlıkları daha fazladır, avlarını sürekli gözler, takip eder ve avlarlar. Bu hayvanlardan en yırtıcı hayvan hangisidir bu sorunun cevabını tartışır, arar ve kendi aramızda bazen tartışırız. Bu yazımızda şunlardan bahsedeceğiz.


En Yırtıcı Hayvan Hangisidir

– En korkunç hayvan hangisidir?

– Hangi hayvan daha yırtıcı?

Aslanlar, kaplanlar, çita gibi adayları gösterebiliriz. Su hayvanlarını da unutmayalım balina, köpek balığı, timsah, su aygırı ve birçok vahşi su hayvanı bulunur. Su hayvanlarından başlayalım öncelikle, geniş cüssesi ile diğer deniz canlılarını korkutan ve yem olarak avlayan en iyi su altı canlısı balina diyebiliriz. Kara canlılarına gelecek olursak en güçlü, savaşçı, hızlı olanları inceleyelim.

Aslan, gücüyle ormanların kralı olarak bilinir. Hızı da az denecek durumda değil, oldukça savaşçı, çok zor pes eden ve kaybetmeyi de pek sevmeyen güçlü bir etçil hayvan. En hızlı olan çitanın gücü ve savaşçılığı aslan ve diğer yırtıcı hayvanlardan daha az durumda, ancak hızı da hafife alınmamalı. Kurt ise son derece güçlü, zor pes eden hayvanlardan bir diğeri arasında. Çok fazla rastlamasak da ve bilmesek de fillerin altında çok büyük bir güç yatar, sinirlendiklerinde bir aracı bile kolayca devirebildiklerine şahit olunmaktadır. İsmini dahi duymadığımız hayvanlardan bahsedelim.

Dart kurbağa adı verilen hayvanlar Kolombiya ve Brezilya´da hayatlarını sürdürmektedirler.

En Yırtıcı Hayvan Hangisidir

Ancak bunlardan daha çok öne çıkan, atik, hızlı, bir diğer adıyla da ormanlar kralı olan aslan çoğumuza göre başı çekiyor. Günlük hayatımızdaki konuşmalarımızda dahi aslan gibi güçlü, aslan gibi terimlerini çok kez duyuyoruz. Tabii ki diğer hayvanlar da es geçilmemelidir, sonuçta onlar da kendilerine göre büyük güce, özelliklere sahip. Yani hayvanların özellikleri gücüne, özelliğine göre değişir. Ancak aslan tabii ki bir başkadır. Özelliklere göre is diğer hayvanlar ön sıralarda yer alabilir.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

POĞAÇA MI? POAÇA MI? POÇA MI? NASIL YAZILIR?

POĞAÇA MI? POAÇA MI? POÇA MI? NASIL YAZILIR?

Bu kelime, bir türlü doğru yazılmayan ve telaffuz edilmeyen kelimelerin başındadır. Sıklıkla severek yediğimiz bir şeyin adını bilmemek olmaz değil mi? Her yerde farklı şekil almış bu kelime nereden geliyor, anlamı nedir bir göz atalım dedik.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz