Engelli vatandaşı darp etti, az daha canından oluyordu

Şanlıurfa’da zihinsel engelli bir şahsı darp eden Mehmet K. Çevredekilerin linç girişimine maruz kaldı. Zihinsel engelli vatandaşın darp edilmesine dayanamayan mahalle esnafı ve sokaktan geçenler Mehmet K.’yı öldüresiye dövdü. Polis öfkeli kalabalığın elinden zanlıyı zor aldı.


Engelli vatandaşı darp etti, az daha canından oluyordu

Önce sözlü olarak uyardılar

Şanlıurfa’nın işlek caddelerinden biri olan Atatürk Bulvarı üzerinde kimliği belirlenemeyen bir engelli vatandaşı darp eden Mehmet K. Acımasızda savurduğu tekmeler sonrasında çevre sakinlerinin tepkisini çekti. Önce sözlü olarak uyarılan ve engelli şahsı bırakması istenilen Mehmet K. Kimseyi dinlemeyerek şiddete devam etti. Duruma sinirlenen mahalle halkı engelli vatandaşı kurtararak Mehmet K.’yı linç etmeye çalıştı.

İfadesi alınmak üzere götürüldü

Olay yerine gelen polis ekipleri öfkeli kalabalığa karşı yeterli olamadı ve kalabalık grup Mehmet K.’yı dakikalarca darp etti. Kendisini savunan ve zihinsel engelli vatandaşın kendisine saldırdığını iddia eden Mehmet K. Önce sağlık kontrolü için hastaneye ardından da ilk ifadesine başvurulmak üzere polis karakoluna götürüldü.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

İzmir’de şüpheli ölüm araştırılıyor

İzmir’de şüpheli ölüm araştırılıyor

İzmir'de 40 yaşındaki Gökşah Şeylan’ın ani ve şüpheli bir şekilde evinde ölü bulunması polis ekiplerini harekete geçirdi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz