24 Ağustos 2017 Perşembe

Engelli vatandaşı darp etti, az daha canından oluyordu

Şanlıurfa’da zihinsel engelli bir şahsı darp eden Mehmet K. Çevredekilerin linç girişimine maruz kaldı. Zihinsel engelli vatandaşın darp edilmesine dayanamayan mahalle esnafı ve sokaktan geçenler Mehmet K.’yı öldüresiye dövdü. Polis öfkeli kalabalığın elinden zanlıyı zor aldı.


Önce sözlü olarak uyardılar

Şanlıurfa’nın işlek caddelerinden biri olan Atatürk Bulvarı üzerinde kimliği belirlenemeyen bir engelli vatandaşı darp eden Mehmet K. Acımasızda savurduğu tekmeler sonrasında çevre sakinlerinin tepkisini çekti. Önce sözlü olarak uyarılan ve engelli şahsı bırakması istenilen Mehmet K. Kimseyi dinlemeyerek şiddete devam etti. Duruma sinirlenen mahalle halkı engelli vatandaşı kurtararak Mehmet K.’yı linç etmeye çalıştı.

İfadesi alınmak üzere götürüldü

Olay yerine gelen polis ekipleri öfkeli kalabalığa karşı yeterli olamadı ve kalabalık grup Mehmet K.’yı dakikalarca darp etti. Kendisini savunan ve zihinsel engelli vatandaşın kendisine saldırdığını iddia eden Mehmet K. Önce sağlık kontrolü için hastaneye ardından da ilk ifadesine başvurulmak üzere polis karakoluna götürüldü.

İlginizi Çekebilir

İstanbul’da uyuşturucu satıcılarına operasyon

İstanbul'da uyuşturucu ticareti yaptığı saptanan bazı adresleri operasyon düzenlendi. Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 11 şüpheli gözaltına alınırken şüphelilerle birlikte bir miktarda uyuşturucu yakalandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz