Engelli vatandaşlar artık sağlık raporlarını daha hızlı çıkaracak!

Hükümet engellilerin sağlık raporlarını daha hızlı alabilmeleri için çalışmalarını hızlandırdı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, yaptığı açıklamada konu ile ilgili bir çok olumlu düzenlemenin yapıldığını düzenlemelerin önümüzdeki aydan itibaren geçerli olacağını söyledi. Yapılan değişikliklerle sağlık raporu çıkartmakta yaşanan sorunlarında ortadan kalkacağı belirtildi.


Engelli vatandaşlar artık sağlık raporlarını daha hızlı çıkaracak!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, daha sonra Malatya Eczacılar Odası’nı ziyaret ederek, bir müddet önce oda başkanlığına seçilen Tahir Özelçi’yi kutladı.

Özelçi’ye milli ve yerli duruş sergilediği için teşekkür eden Çalık, “Gayri milli ve yerli duruş sergilemeyen ve terör sevicilere destek veren tabipler odasına örnek olsun.” şeklinde konuştu.

Çalık, sağlığa erişimi kolaylaştırmak için çok mühim reformlar yaptıklarını anımsatarak, sosyal güvenlik kapsamını genişletmelerinin bunun en mühim göstergesi olduğunu söyledi.

Ülkedeki bütün vatandaşların sağlık hizmetlerinden faydalandığını vurgulayan Çalık, şu şekilde devam etti:

“Sosyal güvenlik kapsamını yüzde 100’e ulaştırdığımız bir dönemde, genel sağlık sigortası (GSS) kapsamındaki vatandaşlarımızın rakamı ortalama 10,4 milyon kişiye ulaşmış durumda. Bu vatandaşlarımızın 7,7 milyonunun sosyal güvenlik primini biz yatırıyoruz. Geri kalanlarının ise yalnızca 54 lira yatırarak sağlık hizmetlerinden faydalanmalarını sağlıyoruz.”

Engellilerin sağlık raporu randevusunu, Merkezi Hekim Randevu Sistemi üstünden kolaylıkla alabileceklerini kaydeden Öznur Çalık, “Sağlık raporu için başvuru ettiklerinde sistem üstünden 10 farklı pencere açılıyordu. Şuanda Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu düzenlemelerle, inşallah önümüzdeki ay yönetmelikle bunlar yaşama geçmiş olacak. Tek bir sağlık raporu, e-Devlet üstünden tüm kurumların görebileceği sağlık raporu haline gelecek. Sağlık raporunda yaşanılan krizlere son verilmiş olacak.” ifadelerini kullandı.

Çalık, Kışla Caddesi’ndeki esnafı da ziyaret ederek, Türk bayrağı dağıttı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz