Erdoğan, ABD Dönüşü Uçakta Gündemi Değerlendirdi

ABD ziyaretinde bulunan Erdoğan, ülkeye dönüşü esnasında uçakta basın mensuplarına açıklamalar yaparak gündemi değerlendirdi.


Erdoğan, ABD Dönüşü Uçakta Gündemi Değerlendirdi

Erdoğan ABD dönüşü uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dünyanın en fazla sorunlarının yaşandığı Ortadoğu bölgesinde Irak tarafından yapılacak olan IYKB referandumu hakkında da açıklamalar yapan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin dost olarak gördüğü Barzani ile ilişkilerinin kopma noktasına geldiğini, bunun kendilerinden dolayı değil Barzani dolayısı ile olduğunu açıklayarak, sözlerine Irak sorunundan dolayı İran ile birlikte adım atmaları gerekliliğini açıkladı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran ile birlikte atılması gereken adımlar olduğuna değinerek, Cuma ve Cumartesi gününün izlenmesinin ardından gerekli adımların atılacak olduğunu belirtti.

GÜLEN 400 DÖNÜMLÜK ARAZİDE BEYLER GİBİ YAŞIYOR

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ lideri Gülen’in 400 dönümlük arazide bulunan malikanesinde beyler gibi yaşadığını ifade ederek, ABD yönetimine bir kez daha iade talebini bilgi ve belgelerle tekrar ettiklerini açıkladı. Gülen’in eski sürecine geri dönecek olduğu iddialarına karşı Erdoğan, eski gücüne kavuşmasının hele hele Türkiye’de imkansız olduğunu, mahkumiyetlerin başlaması ile daha fazla gücünü kaybedecek olduğunu ifadelerine ekledi.

ARAKAN, S-400 VE NATO AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarında Trump ile görüşmesinin yaklaşık 45 dakika sürdüğünü ve kendisine S-400 füzeleri konusunda herhangi bir açıklama yapma gereği duyulmadığını açıklayarak, NATO konusunda da Türkiye’nin kararlı adımlarının olduğunu ve NATO’ya bağlı olduğunu açıkladı. Putin ile S-400 konusunda son görüşmelerinde herhangi bir sorun olmadığını da doğrulayan Erdoğan, Arakan konusunda tüm dünyanın hala daha sessiz kaldığını ve önlemler alınması gerektiğini açıkladı.

ELE BAŞININ İADESİ TEKRAR İSTENDİ

Erdoğan’ın ABD ziyaretinde Trump ile yaptığı görüşmede Gülen’in iadesine ilişkin yeni taleplerde bulunduğu biliniyor. Ancak ABD başkanı bunun hukuksal bir sorun olduğunu ve mahkemelere müdahale edemeyeceği ile ilgili daha öncede açıklamalar yapmıştı. Türkiye’nin ise iade ile ilgili baskıları her geçen gün artarak devam ediyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz