Erdoğan seçim ittifakı için Bahçeli ile görüşecek

Kulislerde seçim ittifakı ile alakalı söylentiler devam ederken Erdoğan’ın ittifak ile ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşeceği bilgisi geldi.


Erdoğan seçim ittifakı için Bahçeli ile görüşecek

AK Parti-MHP ittifakı için bugün kritik gün. AK Parti-MHP seçim ittifakı çalışmalarında sona gelindi. İki parti temsilcilerinden oluşan komisyon çalışmasını tamamladı. AK Parti ve MHP’nin seçim ittifakının yasal altyapısını hazırlamak üzere kurduğu Milli Mutabakat komisyonu modellere ilişkin çerçeveyi hazırladı. Komisyon mensupları liderlere sunum yaptı. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beştepe’de görüşecek.

Yüzde 10 seçim barajının korunması, en az yüzde 3 oy alan olan siyasi partilere hazine yardımının sürmesi konularında mutabakat sağlandı.İttifakla seçime girecek partilerin kurumsal kimliklerinin korunması, oy pusulasında ittifak çatısı altında katılan partilerin amblemlerinin bulunması ile alakalı da görüş birliği var.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise yalnızca ittifakın adayının adının olması , partilerin yer almaması üstünde duruluyor.İttifakın iki partiyle mi sınırlı olacağı, başka partilerin katılımının mümkün olup olmayacağı konusuna ise liderler karar verecek.

MHP, ittifakın yalnızca AK Parti ile yapılmasından yana. Kanunlar düzenlemelerin nasıl yapılacağı ile alakalı tam karar verildikten sonra paket Meclise gönderilecek.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz