Erdoğan Sırbistan’a gitmeye hazırlanıyor

Erdoğan, Sırbistan ziyaretinde iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini ve Turizme katkı sağlanmasını planlıyor.


Erdoğan Sırbistan’a gitmeye hazırlanıyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni planlanan ve alınan kararlar kapsamında 10 Ekim tarihinde Türkiye’den kalkacak olan bir uçak ile birlikte Sırbistan’a gidecek olduğu açıklandı. Son dönemde yeniden yurtdışı ziyaretlerini daha fazla arttıran ve BM 72. Genel Kurulu kapsamında ikili temaslar konusunda yeni adımlar atan Erdoğan’ın, 10 Ekim’e kadar herhangi bir yurdışı ziyaretinin olmayacak olduğu tahmin ediliyor. Türkiye ile ilgili olarak atılması gereken önemli adımları ve ticaretin daha fazla geliştirilmesi konusunda atılacak olan ikili ilişkilerin Erdoğan tarafından iki ülke arasında konuşularak kararlaştırılacak olduğu bilinirken, Sırbistan ile ortak ticaret hedefinin 1 milyar dolar olarak güncellenmesi ve daha fazla yükseğe çekilmesi konusunda görüşmeler yapılacak olduğu tahmin ediliyor.

ABD VE DİĞER ÜLKELER İLE ZİYARETLER ARTIYOR

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde ziyaretlerini arttırmasının etkisi ile birlikte Türkiye ekonomisi ihracat ve ithalat konusunda da farklı projeler ile birlikte daha fazla gelir kazanılması tahmin ediliyor. Her iki liderinde ekonomik anlamda atacakları adımlar ile ilgili toplantı sonrası basın açıklaması yapması bekleniyor.

TURİZM İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Ayrıca ziyaretle ilgili basın açıklamasında turist sayısının her iki ülkede arttırılması için çaba harcanması kararının alındığı belirtildi. İki ülke arasında gerçekleşecek anlaşmalar sonucu turistlik anlamda alınan olumlu sonuçlar neticesinde 2018 yılının Türkiye için turizm açısından daha renkli geçeceği düşünülüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz