Erdoğan, Türk vatandaşlarına saldıran terör destekçileri için Almanya’yı suçladı

Erdoğan, Türk vatandaşlara saldıran teröristler için Almanya’ya sert sözlerle yüklendi: PKK terör örgütü havaalanında vatandaşlarımıza tekme tokat saldırıyor, Alman polisi bakıyor. Sen nasıl devletsin?


Erdoğan, Türk vatandaşlarına saldıran terör destekçileri için Almanya’yı suçladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlar toplantısında son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar Afrin operasyonunun devam edeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 44. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşuyor.

Erdoğan, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar Afrin operasyonunun devam edeceğini açıkladı. Erdoğan “5 bin tır ve 2 bin uçak dolusu silahla donatılan terör örgütünün son üyesi da etkisiz hale getirilene kadar bu operasyon devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları belirtti:

“Bu ay sonu itibarıyla muhtarlarımızla buluşmamızın 3. senesini geride bırakıyoruz. Ülkemiz ve dünya tarihinde örneği olmayan geniş tabanlı kucaklaşmaya eşlik ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı şahsım, milletim ismine teşekkür ediyorum. Ülkemizdeki 50 bin muhtarın hepsiyle bir araya gelene kadar bu buluşmalarımızı sürdüreceğiz.

“AFRİN ADIM ADIM KONTROL ALTINA ALINIYOR”

Yine tarihi bir hadiseyi bütün sıcaklığı yaşadığımız şu günlerde sizlerle dertleşmek üzere bir aradayız. Afrin’i teröristlerden temizlemek için başlattığımız ve Zeytin Dalı ismini verdiğimiz operasyon başarıyla sürüyor. TSK’ya ait birliklerle bölgenin asli sahipleri olan Suriyeli kardeşlerimizden oluşan ÖSO unsurları adım adım Afrin’i kontrol altına alıyor. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu operasyon devam edecek. “

ALMANYA’YA SERT ÇIKTI: SEN NASIL DEVLETSİN?

Erdoğan, havaalanında Türk vatandaşlara saldıranlar teröristler için Almanya’ya sert çıktı. Almanya’nın Hannover-Langenhagen Havalimanı’nda, izinsiz gösteri yapan terör örgütü PYD/PKK yandaşlarının Türk yolculara saldırmasına tepki gösteren Erdoğan, “Dost Almanya’ya bakın. PKK terör örgütü havaalanında bizim vatandaşlarımızı tekme tokat dövüyor ama Alman polisi izliyor. Nasıl oluyor mu? Nereye kadar? Bugüne kadar bunları yuttuk yuttuk. Hep belirtilen şey yargı var. Tamam da bu nasıl hukuk? Oradaki yolcunun yol güvenliği yoksa sen nasıl devletsin?” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz