Erdoğan: Türkiye’de iş beğenmeme hastalığı var

Erdoğan, Erzurum’da yaptığı konuşmada 3. Havalimanı inşaatında çalıştırılacak işçi bulamadıklarını bu yüzden Uzakdoğu bölgelerinden işçi getirdiklerini söyledi.


Erdoğan: Türkiye’de iş beğenmeme hastalığı var

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da devam eden konuşmasında Türkiye’nin kanayan yarası olarak bilinen işsizlik sorunu ile ilgili konuştu. Açıklamalarında 3. Havalimanı inşasında çalışacak bir işçi bulunamadığını ifade eden Erdoğan, Türk insanlarında iş beğenmeme hastalığı olduğunu ifade etti. Bu ifadelerinin ardından başta sosyal medya olmak üzere birçok kişi Erdoğan’ı eleştirirken, vatandaşlar asgari ücret ile saatlerce zor ve kötü çalışma şartlarında çalıştıklarını, ayrıca yapılan vergi ve benzeri zamlarla birlikte çalışsalar dahi bu paraların kendi ellerine geçmeden borca gittiğini ifade etti.

UZAKDOĞU BÖLGELERİNDEN İŞÇİ GETİRİLİYOR

Erdoğan, işçi bulunamadığı için Uzakdoğu bölgelerinden işçi getirildiğini ve bu sayede inşaatların devam ettiği ifadelerini söyledi. Devlet tarafından yapılan bazı projelerde bu işçiler çalıştırılıyor. Bunun en başlı sebebi ise bu işçilerin daha düşük maliyetlerle çalışıyor olması. Türk insanın bu fiyatlara çalışmamak istememesi işçi bulmayı zorlaştırıyor.

AK PARTİ VE ERDOĞAN AÇIKLAMASI YAPTI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de bazı kesimlerin Erdoğan ve AK Parti gitsin isterse Türkiye batsın tavrında olduklarını, bu kişilerin sayılarının az bile olsa etrafa yayılan kötü kokunun çok daha fazla olduğunu ifade etti. 2023 hedeflerine doğru ilerlediklerini ve Erzurum’u hak ettiği yere getirmek için çalıştıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı, Kerkük konusunda da “Kerkük Barzani’nin ve Kuzey Irak’ın değildir, tartışmalı bir bölgedir” ifadelerini kullanarak sözlerini sonlandırdı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz