Erdoğan ve Trump Görüşmesine Saatler Kaldı

Erdoğan ve Trump görüşmesine saatler kala iki lider arasında konuşulacak olan konular ve konuşma süresi merak konusu oldu.


Erdoğan ve Trump Görüşmesine Saatler Kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump görüşmesine saatler kala kulisler canlandı. Erdoğan tarafından başlıca konuşulacak olan konuların başında Türkiye sınırında yaşanan hareketlilik ve Suriye’de yaşanan terör örgütü PKK/YPG işbirliği içerisinde olan ABD’nin neden Türkiye ile çalışmadığı terör örgütleri ile çalıştığı sorulacak. ABD’nin bu konuda verecek oldukları yanıtlar Başkan Trump aracılığı ile iki liderin görüşmesinde ortaya çıkacak. Ancak iki liderin görüşme sırasında Erdoğan’ın korumalarının durumu, Irak’ta yapılacak olan yeni referandum ve diğer bazı önemli gündem maddelerinin konuşulacak olduğu tahmin ediliyor.

GÖRÜŞME KISA SÜREBİLİR ENDİŞESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında yapılacak olan görüşmenin kısa sürmesinden endişe duyan birçok siyasi olduğu gibi, vatandaşlar kısa süren bir görüşmenin Türkiye’ye yapılan ayıp olacağını düşünüyor. ABD, en son yaşanan koruma olayından sonra gerek Türk vatandaşları gerek hükümet kanadından sürekli olarak olumsuz eleştiriler almıştı.

ERDOĞAN VE TRUMP GÖRÜŞMESİ NE KADAR SÜRECEK

Daha önce ilk kez görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump, 20 dakika boyunca görüşmüş ve 20 dakikanın içerisinde karşılama ve tanışmanın dahil olduğu belirtilmişti. 20 dakikalık görüşme Türkiye gündemini de bir hayli fazla sallamıştı. Bu görüşme sonucunda ABD hakkında birçok eleştiri yapılıp bu Türkiye’ye karşı nezaketsizlik olarak değerlendirilmişti. İki lider arasındaki görüşme ile ilgili net detaylar yarın ortaya çıkacak.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz