Erdoğan: Vurduk mu oturturuz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütlerine meydan okuyarak, “Biz vurduk mu oturturuz. Ne PKK bir şey yapabilir, ne YPG! Haydi kuvvetleri yetiyorsa, terör koridoru meselesinde yürüsünler” şeklinde konuştu.


Erdoğan: Vurduk mu oturturuz!

Fransa dönüşü uçakta basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtlandırılan Erdoğan, “Fransa’da yaşayan Türk ve Müslüman toplumunun problemlerini değerlendirme imkânı bulduk. Özellikle de üstünde durduğumuz konu buradaki camilerimiz. 250 kadar camimiz var. Devamlı olarak imamları azaltma yoluna gidiyorlar. Bu da, Türkiye ya da dışarıdan değil, Fransa’da yetişmiş din görevlisi istihdamını arzu etmelerinden kaynaklanıyor. Ben de kendileri ile yaptığım görüşmede Strasbourg İlahiyatı devreye almanın bu hususta faydalı olacağını belirtim. Paris’teki basın toplantısında biliyorsunuz bir basın mensubu kalktı bana, malum Gezi olaylarının kahramanı Osman Kavala’yı sordu. Demek ki Fransa’da Kavala’nın avukatları varmış! Gezi olaylarının arkasındaki tüm o işlerin kahramanıdır; Türkiye’nin Soros’udur bu adam. O işlerin perde arkasındaki isimdir o. Bu tür insanların hangi çevrelerde nasıl sahiplenildiğini görmek de manidar” diyerek konuştu.

ABD’DEKİ KUMPAS DAVASI

ABD’deki kumpas davasına da değinen Erdoğan, “Rıza Sarraf, arkasından Hakan Atilla meselesi, Halk Bankası meselesi. Bu konu hakkında yargı süreci kumpas üzerine kumpaslarla dolu. Zanlı olan birisi kalkıp ’Bana FBI 50 bin dolar verdi’ diyorsa bir kez sizin adalet sisteminiz çöktü demektir. Bunlara yönelik yapılan bir şey var mı? Hayır yok. Şimdi nisan beklenecek. Bütün bu konular, Türkiye ve ABD arasında hukuki sistemde ikili ilişkileri ciddi anlamda yaralamıştır. Ciddi anlamda burada aramızdaki süreçte darbe yemiştir” şeklinde konuştu.

Hakan Atilla davasının 9 ayda tamamlandığı fakat Fetullah Gülen ile ilgili neredeyse 4 sene geçmesine karşın tek bir adım atılmadığı hatırlatılan Erdoğan, “Bu, şunu gösteriyor. Pensilvanya’nın arkasında ABD var. Hakan Atilla davasıyla alakalı olarak da, gerekirse biz ABD’ye karşı dava açarız; zira şu anda Halk Bankası’nın dava açma yetkisi var. Bu bankamızın uluslararası düzeyde ismi kirletiliyor” diyerek konuştu.

“BİZ VURDUK MU OTURTURUZ”

“Suriye, Irak ve İran’dan sonra hedef Türkiye olabilir mi?” yorumları ve terör örgütlerinin Türkiye için yarattığı risk sorulan Erdoğan, “Ben Türkiye’yi asla zayıf olarak görmüyorum. Biz vurduk mu oturturuz. Ne PKK bir şey yapabilir, ne YPG! Haydi kuvvetleri yetiyorsa, terör koridoru meselesinde yürüsünler. Bizim bu noktalarda evvel Allah biz inanıyoruz, inandığımız için de üstünüz. Nasıl biz şu anda 2 bin kilometrekare arazi üstünde nasıl huzur sükûn getirdiysek, o terör koridoru olarak düşündükleri yeri de onlara mezar ederiz. Bu konuda kararlıyız, bunu herkes bilecek. Bizim medyamızın da bunun bilincinde olması gerekir. Konuya ABD değil Türk’ün bakışı ile bakın. ABD lafa gelince, “Biz terör örgütünün karşısındayız” diyor. Ondan sonra da DEAŞ’a karşı gene bir terör örgütü olan YPG’yi yanına alarak mücadele ediyor. Medyadan kimileri da tutmuş, ’Ne yapsın ABD, tabii ki onlarla yürütecek bu işi’ diyebiliyor. Milli ve yerli olmak, yanlışa düşmemek açısından da mühim” ifadelerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN EN BÜYÜK MARİFETİ YOLSUZLUKLARI SAVUNMAKTIR”

“Beşiktaş Belediyesi hakkında iş adamlarından çok sayıda şikâyetler geliyor. Bazı şikâyetlerin size geldiği belirtiliyor. Kılıçdaroğlu’na da ulaşmıştır elbet ki. Yolsuzluk var ve Kılıçdaroğlu neden bu konuyla alakalı önlem almadı sizce?” sorusu yöneltilen Cumhurbaşkanı, “Kılıçdaroğlu’nun en büyük marifeti yolsuzlukları savunmaktır. Nitekim Ataşehir’i nasıl savunduğunu gördük şimdi de Beşiktaş’ı savunuyor. Şu anda gerek Beşiktaş gerek Ataşehir’le ilgili kendi kızı da olmak üzere bunların tamamını belgeleri ile beraber arkadaşlarımız açıkladılar. Beşiktaş’taki olaya yaklaşım tarzının hiç affedilir bir yanı yok bunların çok daha açık bir şekilde ortaya çıktığını göreceğiz. Bunların daha devamı var” yanıtını verdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz