Erdoğan’dan Barzani yönetimine sert açıklama geldi

Erdoğan, Barzani yönetimine 1.5 milyar dolar kredi verildiği ve şuan ihanet içerisinde olduklarını söyledi. Erdoğan, İsrail devletinin de Barzani’ye yardım etmeyeceğini vurguladı.


Erdoğan’dan Barzani yönetimine sert açıklama geldi

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Akademik Yıl Açılışı töreninde konuşuyor. Son dönemin en önemli konularından birisi olarak bilinen Irak konusu hakkında da davete gelen ve katılanlara açıklama yapan Erdoğan, bundan sonraki süreçte Türkiye’nin mecbur olarak bazı yaptırımlar uygulayacak olduğunu, bu yaptırımlar sayesinde Irak’ın sorunlar yaşamayacak olduğunu ancak Kürdistan’ın çok büyük sorunlar yaşayarak, yiyecek dahi bulamayacak olduğunu iddia etti. Erdoğan, vanaların kapanması ile birlikte ve sınır kapısının kapatılması sonucunda Kürdistan tarafından gelirlerinin kalmayacak olduğunu ve vanaların kapatılmasının ardından gıda konusunda da büyük sorunlar yaşayacağının sinyallerini verdi.

İSRAİL SİZE GELİP YARDIM ETMEZ

İsrail bayraklarının Kürdistan bölgesinde dalgalanmasının Kürdistan’ı kurtarmayacak olduğu gibi IYKB tarafından eğer ki geri adım atılmaz ve Kürdistan kararında direnilmesi durumunda daha büyük sorunların yaşanacak olduğunu ifade eden Erdoğan, dünyada referandum ile ilgili tek desteğin İsrail tarafından verildiğini açıkladı.

İSRAİL SİZE YARDIM ETMEYECEK

Erdoğan, Barzani yönetiminin İsrail ile işbirliği içerisinde olduğunu ve onlara güvendiklerini söyledi. IYKB’ye destek veren İsrail’in gıda ve diğer konularda Barzani yönetimine yardım edemeyecek olduğunu ifade ederek sözlerini sonlandıran Cumhurbaşkanı, daha önce 1.5 milyar dolarlık kredi verdikleri Barzani’nin bu adımını “ihanet” olarak nitelendirdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz