Erdoğan’dan önemli enflasyon açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yükselen enflasyon rakamlarına dikkat çekerek enflasyon oranlarının tek haneli rakamlara düşmediği sürece sorunun çözülmüş sayılamayacağını hatırlattı.


Erdoğan’dan önemli enflasyon açıklaması!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, enflasyonun düşmesi için faizlerin aşağı gelmesi gerektiğini belirtti ve Merkez Bankası (TCMB) ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) bu konuda rol alması gerektiğini belirtti. Erdoğan, İtalya seyahatinden dönüşü esnasında uçakta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kendisi başkanlığında geçen hafta yapılan ekonomi istişare toplantısına atıfta bulunarak şunları ifade etti:

“Ben arkadaşlara açıkça söyledim. Birinci derecede Merkez Bankası ve BDDK, ondan sonra da devletin bankaları burada aktif rol almak mecburiyetinde. Siz aktif rol almadıktan sonra, öbürleri istediği gibi at oynatır. Dediğim gibi çalışma tamamlanınca, tekrar bir araya gelip konuşacağız… İşi sağlam tutarsak oralara ulaşırız, kararlı duracağız, asla faizde taviz vermeyeceğiz. Faizi aşağıya doğru çekeceğiz. Faizi aşağıya doğru çektiğimizde enflasyon da düşecektir”

Erdoğan, ekonomi istişare toplantılarının devam edeceğini de ifade ederek, “Faizle alakalı yaptığımız son zirveden sonra arkadaşlar kendi aralarında bir çalışma yürütüyorlar. Bundan sonra tekrar bir araya geleceğiz. Enflasyon, çift haneli rakamdan tek haneye inmiş değil. Bu mantıkla, bu kafayla gidildiği sürece inmez de” diyerek konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz